Nová licenční smlouva

17. 5. 2017
V minulých dnech byla rektorem Mendelovy univerzity v Brně prof. Ladislavem Havlem podepsána velmi významná Licenční smlouva s Vinným domem, spol. s r.o. Bzenec v zastoupení firmy Lallemand Inc. – Montreal, Kanada. Objem financí, který z této licenční smlouvy plyne je v řádech milionů korun.

V minulých dnech byla rektorem Mendelovy univerzity v Brně prof. Ladislavem Havlem podepsána velmi významná Licenční smlouva s Vinným domem, spol. s r.o. Bzenec v zastoupení firmy Lallemand Inc. – Montreal, Kanada. Objem financí, který z této licenční smlouvy plyne je v řádech milionů korun. Tento krok vzešel 
po měsících jednání a týká se Patentu 303 556: Použití směsi nasycených mastných kyselin pro inhibici alkoholové či malolaktické fermentace a redukci dávkování oxidu siřičitého při technologii vína.
(EN: Use of saturated fatty acid mixture for inhibition of alcohol or low-alkali fermentation and reduction of dosing sulfur dioxide when producing wine)

Původci tohoto Patentu jsou doc. Ing. Mojmír Baroň, Ph.D., Ing. Michal Kumšta a Ing. Petra Bábiková, DiS. / ze Zahradnické fakulty – Ústav vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity v Brně.

Samotný vynález se týká oblasti stabilizace vína a poskytuje směs nasycených mastných kyselin pro inhibici aktivity kvasinek a mléčných bakterií během alkoholové a malolaktické fermentace a pro snížení dávkování oxidu siřičitého během technologie vína.

Více aktualit

Všechny aktuality