Návštěva mongolského velvyslance

12. 2. 2015
Ve čtvrtek 12. února 2015 navštívil Mendelovu univerzitu v Brně na pozvání pana rektora prof. Ladislava Havla Jeho Excelence velvyslanec Mongolska pan Dorjadamba Zumberellkham a atašé velvyslanectví pan Erdenebileg Bayarkhuu. 

Rektor přivítal mongolskou delegaci a zdůraznil stále vzrůstající význam rozvoje spolupráce Mendelovy univerzity v Brně s Mongolskem. Pan velvyslanec doplnil, že kvalitní základy pro rozvoj spolupráce byly položeny před desítkami let. Nyní je vhodná doba pro její zintenzivnění.

Po úvodním přijetí u pana rektora, kterého se za MENDELU zúčastnil též děkan Lesnické a dřevařské fakulty doc. Radomír Klvač a iniciátor setkání doc. Jindřich Pavliš, následovala odborná diskuze o již zrealizovaných univerzitních projektech v Mongolsku v oblasti hydrobiologie a lesnictví. Této odborné diskuze byla přítomna též doc. Milada Šťastná, doc. Jindřich Kynický a prof. Petr Maděra. Pan velvyslanec ocenil dosažené výsledky a nabídl plnou spolupráci mongolské ambasády v Praze u budoucích projektových záměrů. Zdůraznil, že oblast budoucí spolupráce je skutečně široká. Pojímá všechny oblasti zemědělství, lesnictví, hydrobiologie ale též výměnné pobyty studentů či výjezdy pedagogů MENDELU do Mongolska.

Účastníci jednání se dohodli na přípravě rámce projektových záměrů, které budou ve spolupráci s mongolskou stranou do budoucna realizovány.

 

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=239)}

 

Více aktualit

Všechny aktuality