Nábytkáři MENDELU získali pět cen

4. 11. 2020
Pět cen, z toho jednu hlavní, získali na letošním 16. ročníku nábytkářské soutěže Cena prof. Jindřicha Halabaly 2020 studenti Mendelovy univerzity v Brně. Soutěž probíhala oproti minulým ročníkům z důvodu aktuálních opatření, které mají zabránit dalšímu šíření nového typu koronaviru online formou, což kladlo zvýšené nároky na porotu.

„Online letos proběhly všechny části programu, tedy jak představení vybraných vítězných prací, tak i hodnocení prací a dnešní doprovodné odborné sympózium, které slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže předcházelo. Pro porotu to bylo opravdu složité, kladlo to na její členy vysoké nároky, protože vybírat nejlepší exponáty bylo s nadsázkou jako kupovat nábytek přes internet, protože jedním z hlavních kritérií je správná funkce výrobku,“ uvedl kurátor soutěže Jaroslav Svoboda z Mendelovy univerzity v Brně.

V soutěži bylo letos více než 160 studentských prací ze 14 vysokých a 6 středních škol. V prvním kole vybrala porota 67 prací, které postoupily do druhého kola, z kterého vzešly hlavní ceny a další ocenění. Ve čtyřech kategoriích prezentovali své práce studenti vysokých škol z České a Slovenské republiky, dále z USA, Chorvatska a Rakouska. Pátá kategorie se týkala prací studentů prací studentů ze šesti středních škol.
„Všichni studenti se do této soutěže přihlásili s touhou konfrontovat svoje práce se svými kolegy a předvést je i široké veřejnosti. Na formě, v jaké se prezentace uskuteční, ještě pracujeme,“ dodal Svoboda.

Vítězové hlavních kategorií: Design nábytku (klauzurní práce): Název výrobku: masa, Autor: Annamária Dovalová, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Design nábytku (závěrečné práce): Design sedacího prvku Ply, Anna Horáková, Mendelova univerzita v Brně. Design interiéru (klauzurní práce): Hotel v lese – les v hoteli, Katarína Csúzová, Anita Urban, Technická univerzita vo Zvolene. Design interiéru (závěrečná práce): Rekonštrukcia objektu Umelka – interiér, Silvia Bohušová, Slovenská technická univerzita v Bratislave. Design nábytku a interiéru (střední školy): Hausbót, Alexandr Zikmund, Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň.

Za MENDELU získali další ocenění Martin Coufal za Chytrou skříň Oloo, Martin Coufal a Nikol Čapková za jejich návrh interiéru luxusního hotelového pokoje spolu s nábytkovou řadou, Markéta Hruboňová za Boutique Hotel Room a Martin Holas za Pracovní stůl Moon.

Podrobnější informace k soutěži najdete na www.halabala.ldf.mendelu.cz.

Kontakt pro bližší informace: doc. Ing. Jaroslav Svoboda, Ph.D. – kurátor soutěže, jaroslav.svoboda@mendelu.cz, tel.: 731 076 038.

Na snímku je sedací prvek Ply

Více aktualit

Všechny aktuality