MENDELU ukáže v rámci OpenHouse tři místa

10. 4. 2019
Mendelova univerzita v Brně se letos poprvé připojila k největší architektonické akci na světě. Open House Brno 2019 otevře 69 běžně nepřístupných míst a ta známá ukáže jinak. Festival proběhne o víkendu 13. a 14. dubna a vstup na něj je zdarma. Na MENDELU bude otevřeno pouze v neděli, a to na třech místech. Lidé mohou navštívit Ústav nábytku, designu a bydlení, Botanickou zahradu a arboretum a moderní budovu Provozně ekonomické fakulty.

„Největší architektonická akce na světě se koná na všech kontinentech kromě Antarktidy, v Brně se uskuteční podruhé,“ uvedl vedoucí Ústavu nábytku, designu a bydlení LDF Jiří Tauber. Ambasadorkou brněnského programu je mimo jiné i rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, která je absolventkou a profesorkou Provozně ekonomické fakulty.
Budova této fakulty, kterou mohou lidé o víkendu navštívit, se začala stavět v roce 2002 a byla dokončena v roce 2004. Rok poté získala ocenění Stavba roku 2005. Fakulta, dříve rozmístěná v několika budovách v rámci kampusu, v budově Q získala nejen nové sídlo, ale také adekvátní prostor pro výuku svých 3,5 tisíc studentů, který si dodnes udržuje moderní charakter, přestože byl otevřen již před 15 lety.
Na Ústavu nábytku, designu a bydlení bude k vidění prezentace ateliérové tvorby studentů zaměřená především na design nábytku a interiéru a na grafický design. „Lidé si mohou prohlédnout jak práce v tištěné podobě, tak i ve formě funkčních prototypů 1:1 a modelů v konkrétním měřítku. Práce budou vystaveny v rámci celé budovy T. Prohlídka bude zakončena v ateliéru ve třetím patře s ukázkou 3D tiskárny, kde si návštěvníci budou moci jednotlivé výtvarné techniky sami vyzkoušet tak, aby mohli odhalit svůj skrytý talent,“ uvedl Tauber.
Třetím místem přístupným v rámci OpenHouse na MENDELU je arboretum, které patří k několika mála oázám klidu v centru Brna.

Kontakt pro bližší informace za MENDELU: doc. Ing. Jiří Tauber, Ph.D., Ústav nábytku, designu a bydlení LDF, tel.: tel: +420 603 832 584

Odkazy:

https://www.gotobrno.cz/festival/open-house-brno-2019/

Ústav nábytku, designu a bydlení za LDF
https://www.gotobrno.cz/misto/ohb-ustav-nabytku-designu-a-bydleni-ldf-mendelu/

Botanická zahrada a arboretum
https://www.gotobrno.cz/misto/ohb-botanicka-zahrada-a-arboretum-mendelu/

Provozně ekonomická fakulta
https://www.gotobrno.cz/misto/ohb-provozne-ekonomicka-fakulta-mendelu/

Více aktualit

Všechny aktuality