MENDELU slaví 95. narozeniny

19. 9. 2014
V letošním roce slaví Mendelova univerzita v Brně 95. výročí svého založení. Byla zřízena zákonem č. 460 ze dne 24. července 1919 pod názvem Vysoká škola zemědělská v Brně. Za své sídlo dostala budovu Zemského ústavu nevidomých v Brně-Černých Polích a přilehlé plochy. 

Za 95 let své existence prošla univerzita řadou změn a rozrostla se z původních dvou oborů (dnes označováno jako fakulty) na pět fakult a jeden vysokoškolský ústav – Institut celoživotního vzdělávání.

V současnosti univerzitu navštěvuje přes 11 000 studentů a stejný počet studentů měl i v letošním roce zájem o studium na této, ve svém oborovém zaměření nejstarší, vysoké škole v ČR.

 

V souvislosti s letošním jubileem se kromě odborně zaměřených konferencí a seminářů, průběžně probíhajících od počátku tohoto roku, uskuteční rovněž Garden party Mendelovy univerzity v Brně, která proběhne v pátek 19. 9. 2014 od 14.00 hodin v Botanické zahradě a arboretu v Brně Černých Polích. Kulturní program nabídne představení reprezentativní publikace o historii univerzity či módní přehlídku, na které vystoupí rovněž Miss Earth 2012 Tereza Fajksová (studentka MENDELU).

Partnerem akce je společnost IMOS Brno, a.s.

 

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=182)}

Více aktualit

Všechny aktuality