MENDELU skokanem mezi českými univerzitami

31. 7. 2019
Mendelova univerzita v Brně je skokanem mezi českými univerzitami v rámci aktuálního žebříčku U-Multirank, který usiluje o multidimenzionální hodnocení vysokých škol z celého světa. MENDELU získala celkem v šesti oblastech nejlepší hodnocení „A" a nově se tak dostala mezi šest nejlépe hodnocených univerzit v České republice. Nejlépe hodnocenou českou školou je s celkem devíti „A" letos Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Do hodnocení U-Multirank se pro rok 2019 zapojilo 18 českých vysokých škol.

MENDELU aktuálně navázala na úspěch z roku 2018, kdy se objevila mezi TOP 25 univerzitami světa v kategorii „interdisciplinární publikace„. Obecně české univerzity zastávají poměrně silnou pozici v oblasti internacionalizace, kde se v řadě ukazatelů pohybují nad celosvětovým průměrem.

Žebříček U-Multirank usiluje o multidimenzionální hodnocení vysokých škol z celého světa, porovnávající výkon univerzit napříč pěti oblastmi: výuka, výzkum, transfer znalostí, internacionalizace či angažovanost v regionu, pořadí univerzit tak lze sestavovat podle různých ukazatelů spadajících do těchto oblastí. Jedná se o rozsáhlý žebříček (více než 1 700 vysokých škol z 96 zemí) poukazující na rozmanitost vysokoškolského vzdělávání po celém světě, přičemž univerzity jsou v různých oblastech hodnoceny na škále A (velmi dobrý) až E (slabý).

Bližší informace k výsledkům hodnocení MENDELU najdete ZDE.

Souhrnné informace k hodnocení českých univerzit jsou dostupné ZDE. Přečtěte si také článek na toto téma na Vědavýzkum.cz