Mendelova univerzita v Brně uspořádala konferenci o léčivém konopí

18. 5. 2015
Dne 18. května 2015 uspořádala Mendelova univerzita v Brně ve spolupráci s Centrem pro léčbu bolesti Anesteziologicko-resuscitační kliniky Fakultní nemocnice u sv.Anny v Brně a Mendelovým muzeem v Brně odbornou konferenci na téma "Konopí a věda." Účelem této akce bylo seznámit zejména odbornou veřejnost s aktuálními trendy v oblasti nakládání s medicinálním konopím za účasti českých i zahraničních celosvětově uznávaných odborníků, zástupců ministerstva zdravotnictví i lékařů, kteří v praxi léčebné konopí jako první v České republice využívají. Konference se mimo jiné zúčastnili Dr. Sergej Grigorijev, který vystoupí k tématu využití genetických zdrojů konopí, Dr. Arno Hazekamp s tématem extrahování léku z rostlin konopí či Dr. Ilja Reznik k otázce významu konopí v léčebné praxi. Výsledky aplikace léčby konopí v praxi představil MUDr. Marek Hakl, Ph.D. z Centra pro léčbu bolesti (FNUSA).