Letošní soutěž o nejlepší podnikatelský nápad zná vítěze, je jím bufet na FRRMS

30. 11. 2022
Soutěž O nejlepší podnikatelský nápad MENDELU zná své vítěze. První místo obsadil Bufet VaciMar v budově Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií. Na dalších příčkách se umístila mobilní aplikace Discover LVA propagující Lednicko-valtický areál a úniková hra. Vítěz od univerzity získá 60 000 korun, druhý v pořadí 50 000 korun a třetí 40 000 korun. Studentské projekty, které obsadily čtvrté až šesté místo získají každý 10 000 korun.

V posledním kole museli soutěžící úspěšně obhájit plnění svého podnikatelského záměru. „Od prvního kola se toho v našem bufetu mnoho změnilo. Koupili jsme větší skříň, nový stolek na přípravu jídla a celkově jsme pozměnili design. Dále jsme nakoupili nové vybavení do skladu, menší kuchyňku s umyvadlem, stolem a dvě šatní skříně na převlékání. Co se týče sortimentu, začali jsme dělat veganské a vegetariánské produkty,“ přiblížil Martin Hrabovský, vítěz letošního ročníku, který vede bufet na FRRMS. Do budoucna by chtěl rozšířit sortiment například o bezlepkové bagety, zároveň je v plánu i zvětšení prostoru pro sezení.

Druhé místo získala aplikace propagující Lednicko-valtický areál. Asi největší výzvou následujících tří měsíců bude vytvoření lepšího uživatelského rozhraní včetně několika nových prvků, a to konkrétně možnosti nákupu předpřipravených výletů, tvorby vlastního itineráře z vybraných míst a rozšíření funkcí pro zobrazení míst na mapě. Stejná práce nás čeká také pro webové rozhraní,“ nastínil další plány Šimon Balga. Do roka plánují autoři rozšířit mobilní a webovou aplikaci například i o tutoriály pro cizince, možnost zakoupení vstupenek nebo mluveného průvodce.

Na třetí místo se dostala úniková hra. „Od prvního kola soutěže jsme domysleli celkový námět hry a posunuli se v tvorbě webových stránek. Velkým zdržením pro nás byl neúspěch s prvním prostorem, pan majitel si po dlouhém slibování rozmyslel, že sklep přestaví na bytové prostory. Nyní již máme v jednání prostor druhý,“ popsal Adam Blatoň, který díky zviditelnění v soutěži navázal spolupráci se Školní lesním podnikem Masarykův les Křtiny, vyrobí únikovou hru na klíč. 

Soutěž probíhala ve třech kolech. Do první etapy se dostalo dvanáct studentů a studentek se svými nápady. Do druhého kola jich postoupilo šest, ti dostali 20 000 korun pro další rozvoj svého podnikání. „Za celý hodnotitelský tým si dovolím tvrdit, že všechny prezentované nápady dosahovaly vysoké míry kreativity, inovativnosti, odbornosti a zapálení, přičemž z hodnotitelského pohledu bylo nesmírně těžké vybrat jen některé projekty, neboť výsledky byly napříč celou soutěží velmi těsné,“ uvedla Katarína Adamková, koordinátorka podpory podnikavosti na MENDELU.

Součástí poroty byl Libor Hoření z Jihomoravského inovačního centra, advokát Tomáš Pfeifer a Peter Marinič z Institutu celoživotního vzdělávání MENDELU.

Kontakt pro bližší informace: Ing. Katarína Adamková, Koordinátorka podpory podnikavosti na MENDELU, +421 944 960 001, xadamkov@mendelu.cz

Více aktualit

Všechny aktuality