Konference Konopí a věda

22. 3. 2018
4. ročník konference Konopí a věda se uskuteční 18.4.2018 v prostorách auly Mendelovy univerzity v Brně. Informace a registrace.

Srdečně zveme všechny zájemce o současné poznatky o jedné z nejstarších kulturních rostlin světa na již 4. ročník konference Konopí a věda, která se uskuteční 18. 4. 2018 v prostorách auly Mendelovy univerzity v Brně. V rámci konference budou přednášet domácí i zahraniční odborníci a všechny přednášky budou tlumočeny simultánně do češtiny i angličtiny. Konference je rozdělena do dvou bloků. Dopolední blok představí aktuální práci v oblasti výzkumu technického i léčebného konopí v ČR a odpolední blok shrne aktuální situaci v oblasti zavádění léčebného konopí do praxe u nás i ve světě. Budou popsány problémy se kterými se ti, kteří se tomuto tématu věnují musejí každodenně vypořádávat.
Mezi přednášejícími se objeví Dr. Ethan Russo, lékař – neurolog se speciální kvalifikací v dětské neurologii, který měl vždy silný zájem o léčivé rostliny. Jeho zájem se promítl i do jeho praxe a výzkumné práce, kde si kladl za cíl přivést konopí zpět do hlavního proudu medicíny. Ve své práci využívá veškeré své zkušenosti nabyté během jeho 20leté klinické praxe. V současné době pracuje jako ředitel výzkumu v ICCI pražském institutu, který se věnuje výzkumu konopí a kannabinoidů.

Program konference:
8:30 – tisková konference
9:00 – 18:00 přednášky

Přednášející:

PharmDr. Marcela Škrabalová (SAKL)
MVDr. Ing. Václav Trojan, Ph.D. (Mendelova univerzita v Brně)
Ing. Marie Bjelková, Ph.D. (Agritec Šumperk)
Ing. Anežka Janatová (Česká zemědělská univerzita v Praze)
Mgr. Tibor Béres, Ph.D. (Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum)
Tomáš Sadílek (ICCI)
MUDr. Radovan Hřib (Fakultní nemocnice u svaté Anny)
PharmDr. Veronika Prokešová (Fakultní nemocnice Motol)
Dr. Ethan Russo (ICCI)
Daniel Navrátil (spolek KOPAC)

Mgr. Barbora Bláhová (Legalizace.cz)

Bc. Zdenka Kahánková (Česká zemědělská univerzita v Praze)

Ing. Jiří Velechovský (Česká zemědělská univerzita v Praze)

Ing. Michal Orosz (Česká zemědělská univerzita v Praze)

Pro další informace můžete navštívit odkaz: https://www.facebook.com/  events / 412762992479101 /

Registrační formulář naleznete zde: https://goo.gl/forms/xrcGOwXKnJrQ84K92
Registrace probíhají do 16.4.2018
Občerstvení pro účastníky konference zajištěno.
Účastnický poplatek 500 Kč, studenti Mendelovy univerzity, kteří budou registrování mají konferenci zdarma.

Partnery této konference jsou Mendelova univerzita v Brně, Hempoint, ICCI, Annabis a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Kontaktní osoba: Bc. Hana Gabrielová, hanka@hempoint.cz