Hokejisty MENDELU čeká odveta proti MUNI

7. 10. 2021
Velký zápas před tisícovkami fanoušků čeká hokejisty MENDELU ve čtvrtek 14. října v brněnské Winning Group Areně. Mendelova univerzita v Brně bude obhajovat dva roky staré vítězství nad týmem Masarykovy univerzity. Zájemci mohou lístky koupit v předprodeji v online síti Ticketportal.

Speciální příchuť bude mít duel pro trenéra hokejistů Mendlovky Michala Brzobohatého. Ten v minulosti působil na MUNI, takže ještě pamatuje podobné duely proti VUT. Před dvěma lety jako kapitán vedl tým MENDELU k vítězství 5:2, nyní se o totéž pokusí jako trenér.

„Univerzitní souboj osobně zažiji už posedmé. Před dvěma lety náš soupeř bral utkání hodně prestižně a my jsme neměli co ztratit. K utkání jsme nastoupili uvolněně a soupeře překvapili. Ve stejné roli jsme i nyní,“ uvedl Brzobohatý.

Zatímco MUNI vybírá tým z několika desítek hráčů, podmínky MENDELU jsou mnohem skromnější. Většina hráčů je proto stejných jako v minulém duelu. Odešla část absolventů, naopak do týmu přišli prváci, takže kádr je z třetiny odlišný. Kapitánem je Martin Gregar, který hraje 2. ligu ve Žďáře nad Sázavou. Druholigovým hráčem je i Filip Střecha, který nastupuje za Velké Meziříčí. V týmu je i dvojice borců z B týmu Komety Štěpán Kučera, Vojtěch Kadlic nebo junior ze stejného klubu Jan Holený. „Celkem jde o zhruba patnáctku hráčů, kteří nastupují v seniorských nebo juniorských soutěžích,“ uvedl Brzobohatý.

Hráči se v podstatě budou muset sehrát až při samotném duelu, protože jsou omezeni tréninky ve svém mateřském klubu a samozřejmě i vysokoškolskou docházkou. „Naše největší příprava byly Akademické hry před měsícem, na kterých jsme porazili jak tým MUNI, tak VUT. Jdeme si to hlavně užít včetně toho, že přijdou diváci,“ dodal trenér týmu MENDELU.

A právě o fanoušcích celý souboj je. Klání se totiž neodehraje jen na ledě. Už od 16 hodin se studenti obou univerzit sejdou na náměstí Svobody a v průvodu k hokejové hale poměří síly ve fandění a podpoře svému týmu. Při samotném zápasu je pak pro ně přichystáno mnoho soutěží s hodnotnými cenami.

Hokejové souboje brněnských univerzit se stávají tradicí a vítaným oživením akademického roku. Historicky první takové utkání sehráli hráči MUNI v roce 2009, kdy vyzvali brněnské VUT. Předloni Masarykova univerzita změřila síly v již zmíněném souboji s MENDELU. Obě vysoké školy tehdy slavily sto let od svého vzniku.

Kontakt pro bližší informace za tým MENDELU: Michal Brzobohatý, tel.: 774 069 075, michal.brzobohaty@mendelu.cz.

Více aktualit

Všechny aktuality