Do arboreta na kvetoucí orchideje

19. 2. 2019
Od soboty 23. do pondělí 25. února pořádá Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně výstavu Kvetoucí orchideje. Návštěvníci si budou moci prohlédnout orchideje a tilandsie naaranžované společně s dalšími exotickými rostlinami ve výstavní hale skleníku.

„V tomto období kvetou zejména hybridy velmi populárního rodu Phalaenopsis, u kterého díky dlouhodobému šlechtění bylo vytvořeno obrovské množství nových kultivarů v široké barevné škále. Původní botanické druhy tohoto rodu pocházejí z oblastí jihovýchodní Asie, stejně jako atraktivní střevíčníky rodu Paphiopedilum a orchideje rodů Dendrobium, Coelogyne a další,“ uvedla vedoucí sbírky orchidejí botanické zahrady MENDELU Anna Buchtová.

Ze Střední a Jižní Ameriky kvetou v tuto dobu podle Buchtové například zástupci rodů Phragmipedium, Laelia, Masdevallia. Mnohé orchideje upoutají nejen tvarem a barvou květů, ale i vůní. Výstava je doplněna prodejem orchidejí. Současně s výstavou orchidejí bude probíhat prodej orchidejí, který zajišťuje firma Terra Koruna a prodejní výstava sukulentů Jaroslava Honce. Výstava Kvetoucí orchideje se uskuteční od 23. do 25. února. Otevírací doba v tyto dny je od 9 do 17 hodin. Základní vstupné je 60 Kč, zlevněné 40 Kč, rodinné 120 Kč.

Sbírka orchidejí Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně byla založena v roce 1967. V dnešní době je ve sbírce soustředěno 4 000 taxonů tropických orchidejí, které pochází zejména z oblastí Střední a Jižní Ameriky, jihovýchodní Asie, Afriky (zejména Madagaskaru), Austrálie a Nové Guiney. Orchideje jsou umístěny ve čtyřech sklenících v horní části botanické zahrady (cca 800m2).

Kontakt pro bližší informace: Vedoucí sbírky orchidejí Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně Anna Buchtová, tel.: 545 223 606, mail.: buchtov0@mendelu.cz

Ilustrační fotky ke stažení: www.uschovna.cz/zasilka/KGIBTLHZ2IFLF38R-7EP