Výstava: Moravský kras pod mikroskopem

Muzeum Blanska, p.o., Zámek 1/1, 678 01 Blansko
Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií

Zveme Vás na výstavu: Moravský kras pod mikroskopem, jejímž spoluautorem je náš pan profesor Ivo Pavlík.
Nenechte si ujít její slavností zahájení, které se bude konat ve čtvrtek 27.6.2024 od 18:00 hodin na nádvoří blanského zámku.

Jejím konceptem je přiblížit návštěvníkům mikrosvět nejenom jeskynního prostředí, ale také povrchu krasového území. Jsou prezentovány výsledky multidisciplinárního výzkumu realizovaného v posledních deseti letech. K vidění jsou názorné panely s dostupnými videi (přes QR kódy), objekty z jeskynního prostředí (kostry netopýrů a dalších zvířat, žížalové hlíny, dřevité sedimenty a další), laboratorní a další přístroje využívané k výzkumu. K dispozici jsou světelné a binokulární mikroskopy umožňující návštěvníkům si vyšetřit různé řasy, prvoky a další objekty, které pochází mimo jiné z vod z různých jeskynní Moravského krasu.