Vědci MENDELU na POP SCIENCE

VIDA Science centrum
MENDELU

Ve VIDA! Science centru se uskuteční festival POP Science, který nabídne vědecké show, interaktivní workshopy a inspirativní přednášky pro děti i dospělé. Vědci z MENDELU vystoupí se Science show, a v sobotu bude součástí programu prezentační stánek Mendelovy univerzity.

Science show 15. listopadu 2024

9:00–9:30 | Zázračné proměny vody | Pavel Fic, MENDELU

Připravte se na sérii experimentů, kde voda ožije v barvách, explozích a bublajících gejzírech! Čeká vás fascinující cesta světem vědy, plná mlhy, fontán, ohňostrojů, tančících rozinek a lávových lamp, které vás nechají v úžasu. Každý pokus je jako magický trik, jen s tím rozdílem, že za ním stojí opravdová chemie a fyzika. Tohle bude vodní dobrodružství, jaké jste ještě nezažili – plné zábavy, překvapení a zářivých efektů!

12:45–13:15 | Biochemie v nás| Jan Veselský, MENDELU

Ponořme se spolu do fascinujícího světa biochemie, která se děje v našem těle i kolem nás – jen ji nevidíme. Zjistíme, proč jsou pro nás proteiny opravdu důležité, a není to jen něco, co zní jako fitness trend. Probereme i to, co dává rostlinám jejich zelenou barvu a proč se s tím vůbec namáhají. Připravte se na překvapivá fakta a experimenty, které vám ukážou biochemii z úplně nové perspektivy!

Program MENDELU 16. listopadu 2024

9:00–18:00 | Prezentační stánek Mendelova univerzita: Ve stopách Gregora Johanna Mendela

Na stánku Mendelovy univerzity si děti i dospělí vyzkouší, jak fascinující může být svět vědy. Naučíte se, jak se kříží geny rostlin, a společně odhalíme, koho by měl Gregor Mendel mezi přáteli na Facebooku. Pro malé vědátory bude připravena zábavná aktivita, při které si mohou namalovat portrét samotného Mendela a odnést si ho domů. Kromě toho se podíváme, jak to funguje ve včelíně a co všechno obnáší práce s včelami.