Pestrý život v pestrém lese

Moravské nám., socha markraběte Jošta Lucemburského
MENDELU

Výstava Pestrý život v pestrém lese je jedním z projektů, který připravil Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny u příležitosti oslav 100 let svého trvání, 100 let péče o univerzitní lesy.

U příležitosti oslav 100 let existence podniku pro objektiv fotografa zapózovaly v univerzitních lesích osobnosti z nejrůznějších oblastí lidské činnosti: kultura, umění, sport, věda, environmentalismus…, ale také lidé, kteří jsou součástí školního lesního podniku a na jeho práci se podílí každodenně. Výstava je koncipována tak, že kromě silných obrazových vjemů si návštěvník odnese i základní informace o historii Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny, o dějích v lese, lesnických výzvách pro 21. století a získá také nemálo výletních tipů do univerzitních lesů.

Výstava pod širým nebem bude zahájena symbolicky 21. 3. na Mezinárodní den lesů a v centru Brna bude k vidění do 31. 5. Poté bude panelová výstava převezena k Domu přírody Moravského krasu u Blanska, kde setrvá do 11. 8. 2023.