Paměťové techniky

MENDELU

Kdo se může zúčastnit kurzu?

  • Studenti MENDELU.

Obsah:

Se učit, se učit… a pamatovat si to! Jaké máte osvědčené způsoby zapamatovat si učební látku?

A myslíte si, že dobrá paměť je jen výsada géniů? Kdeže! Ukážeme si paměťové techniky, které můžete bez větší námahy vyzkoušet napříč svým studiem. A je úplně jedno, jaký máte prospěch nebo jaký studujete program.

Představíme si, jak využít metodu asociace, zapamatování pomocí příběhu, vizualizace, změny modality, obrázkový příběh, akronyma a akrostika, metodu prvního písmene, kategorizace, loci systém nebo myšlenkové mapy.

Některé metody si i vyzkoušíte na lehkých úkolech a vzájemně si nasdílíme, co komu funguje. Nebudeme se zkoušet, nebudeme soutěžit, jen se podíváme jak na to!

Lektorka:

Mgr. Veronika Matějková
V Poradenském a profesním centru se věnuji rozvoji učebních strategií všech studentů a podpoře studentů se specifickými potřebami.

Prošla jsem školením Feuersteinova instrumentálního obohacování, tyto znalosti využila při doučování v Salesiánském středisku mládeže.

Stála jsem u zrodu myšlenky vytvořit nástroj, který naučí vysokoškolské studenty s dyslexií lépe přistupovat k učení. Díky spolupráci s pražským Dyscentrem pak vznikl unikátní program Já na to mám!, který je využíván i na MENDELU.

Cena:

Studenti MENDELUZDARMA

Jak se zúčastnit?

Kurz již proběhl. Registrace zájemců o účast je uzavřená.

Máte otázku?

Potřebujete se nás ještě na něco zeptat? Vaše dotazy nám pošlete na e-mail pcentrum@mendelu.cz a předmět e-mailu nazvěte: Kurz: Paměťové techniky – Mám otázku.

Mohlo by vás zajímat:

Aktuální přehled kurzů poradenského a profesního centra: