Mykorhiza a podzemní síť vláken: fakta, fikce a nejasnosti

LDF MENDELU, místnost B106
Lesnická a dřevařská fakulta

Hybridní přednáška v anglickém jazyce „Mykorhiza a podzemní síť vláken: fakta, fikce a nejasnosti“ přední vědkyně Andrey Polle se uskuteční ve středu 13. března od 16.00 hodin. Andrea Polle (Univerzita v Göttingenu, Německo) přijala pozvání v rámci přednáškového cyklu Výzvy v ekologii lesa pořádaného LDF MENDELU, který je jedinečnou příležitostí diskutovat s předními odborníky nejnovější poznatky z oboru ekologie lesa v kontextu různých úhlů pohledu a přístupů.

Přednáška se uskuteční online v aplikaci Zoom

Meeting ID:        922 7946 9748

Passcode:           446421

Otázky pokládané přednášejícímu v chatu shrne a přednese moderátor.

Prezenčně: Lesnická a dřevařská fakulta, Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 3, 613 00 Brno (místnost B106)

Andrea Polle (Universita v Göttingenu, Německo)

Andrea Polle has been working as Professor of Forest Botany and Tree Physiology at Georg-August Universität of Göttingen since 1996. Her major research interests are molecular ecophysiology of stress adaptation in trees and tree-biotic interactions under globally changing environmental conditions. A focus is on tree-mycorrhizal associations. Her lab uses molecular methods and isotopes to study the functional diversity of ecomycorrhizal fungi. Andrea Polle is a leading scientist in the field of plant science. She has published more than 300 scientific articles that have been cited over 34000 times. She is an editor of the journals New Phytologist (environmental section) and Tree Physiology (review editor) She has been afiliated as visiting scientist with Beijing Forestry University. She has been elected as fellow of the Academy of Sciences of Lower Saxony (2006), where she is currenty serving as the vice-president.

More information

Přednáškový cyklus se koná v rámci projektu ERA Chair: Striving for Excellence in the Forest Ecosystem (EXCELLENTIA)  financovaném Evropskou unií pomocí programu Horizon Europe.

More information