Den otevřených dveří v Arboretu Řícmanice

Arboretum Řícmanice
MENDELU

Den otevřených dveří je pro veřejnost první příležitostí prohlédnout si v loňském roce zrekonstruovaný Památník Stromů. Práce vyvrcholily na podzim roku 2022.

Arboretum je výjimečnou sbírkou jehličnatých dřevin v rámci České republiky. Návštěvník může zblízka vidět např. jeden z největších exemplářů blahočetu chilského, který roste ve strmých svazích jihoamerických států Argentina a Chile. Dále ostrolistec kopinatý z Číny, smrk mexický a smrk čivavský a také jedli marockou. K vidění je i zvláštnost mezi borovicemi, a to borovice jednolistá z jihozápadu USA s pouze jedinou jehlicí ve svazečku. Dřevinami vás provedou a o zajímavosti se podělí zkušení odborníci Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU v rámci komentovaných prohlídek. Pro děti budou připraveny zábavné soutěže a poznávací hmatová hra. Chystá se bohaté, převážně zvěřinové občerstvení: zvěřinový guláš, zvěřinová sekaná i klobásky. Na zahřátí horký čaj a svařené víno.

Vstupné je dobrovolné.

Tip! Cestu k arboretu si zpříjemněte procházkou lesem z Babic n. Sv., Bílovic či Řícmanic.
Upozornění! Omezené parkování pro motoristy: Srnčí studánka-rozc. (49.2713017N, 16.7048233E). Doporučeno zaparkovat automobil v některé z přilehlých obcí, rozhodně ne na lesních cestách.
Sledujte aktuální meteorologickou situaci na webu ČHMÚ, v případě silného větru či námrazy bude akce zrušena!