Den otevřených dveří v arboretu Řícmanice

Arboretum Řícmanice
Lesnická a dřevařská fakulta

Zimní den otevřených dveří v arboretu Řícmanice se koná v sobotu 24. února. V řícmanickém arboretu je soustředěna výjimečná sbírka jehličnatých dřevin v rámci České republiky.

Návštěvníci se mohou vydat na jednu z komentovaných prohlídek arboretem s dendrology Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU.

Děti se mohou zapojit do zábavných soutěží a vyzkoušet si poznávací hmatovou hru. Připraveno bude bohaté zvěřinové občerstvení: guláš, sekaná, klobásy, teplý čaj a svařené víno.

Vstupné je dobrovolné.
Tip! Cestu k arboretu je možno si zpříjemnit procházkou lesem z Babic nad Svitavou, Bílovic či Řícmanic.
Upozornění! Omezené parkování pro motoristy: Srnčí studánka-rozc. (49.2713017N, 16.7048233E). Doporučeno zaparkovat automobil v některé z přilehlých obcí, rozhodně ne na lesních cestách.
!! Sledujte aktuální meteorologickou situaci na webu ČHMÚ, v případě silného větru či námrazy bude akce zrušena!