Zážitkový den otevřených dveří na LDF MENDELU

Lesnická a dřevařská fakulta MENDELU, Zemědělská 3, Brno, budova B
Lesnická a dřevařská fakulta

Co děláš v pátek 2. 12.? Udělej si čas, zadej do navigace adresu: Zemědělská 3, Brno – Lesnická a dřevařská fakulta – a dojdi! Připravili jsme si pro tebe ZÁŽITKOVÝ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Akce začíná v devět ráno a do dvou hodin odpoledne je fakulta tvoje!

• Uvidíš ty nejzajímavější přístroje, exponáty, prostory, co tady máme.
  • Potkáš se s našimi vyučujícími, kteří ti ukážou zajímavé pokusy, a můžeš se jich směle zeptat na všechno, co tě zajímá.
  • Jediné sezení v lavici, co tě čeká, je buď v 10.00, nebo v 11.30. To se ti bude věnovat naše studijní referentka pro přijímací řízení. Zná všechny nástrahy, které na uchazeče i studenta číhají, a rozhodně tě v tom nenechá. Poslechni si ji, doporučujeme!
  • Trasu, kam se vydáš, si určíš sám/sama podle svých zájmů. Že se tady nevyznáš? Jen co vstoupíš, budou se ti věnovat zkušení studenti, poradí, navigují… I jich se můžeš zeptat, co si myslí o LDF.
  • U nás to fakt žije! Máme tady Spolek posluchačů LDF MENDELU a ten má pod sebou různé sekce, takže se nelekni, až potkáš cestou po kampusu sokolníky i s jejich dravci nebo ti najednou zatroubí do ucha naši trubači.
  • V prosinci už asi nejspíš bude zima, takže punč na zahřátí přijde vhod.
  • Tak co ty na to? Přijď za námi 2. prosince a poznej Lesnickou a dřevařskou fakultu od přízemí po šesté patro – to je budova „B“, kde je startovací bod, a pak taky budovu „T“, v případě, že tě zajímá design a nábytek, a najdi si cestu i do dílen.

Raději posloucháš, než čteš? Tady máš pozvánku na ZÁŽITKOVÝ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ K POSLECHU!

Zážitkový den otevřených dveří na LDF MENDELU – audio

Rád bys už věděl/věděla některá konkrétní témata, která pro tebe chystáme? Tak jo! Jdeme na to!

• Dřevo je neuvěřitelně tvárná a „živá“ věc! Dá se modelovat, má akustické vlastnosti! Dřevo je vlastně dost dobrodružná záležitost. U nás se o tom přesvědčíš.
  • Multifunkční učebna „P“ neboli naše dílny stojí za to! To máš: vzorky oken a dveří, skladby stěn, modely krovů a jiných konstrukcí. Nebo tě snad zajímá céencéčko?
  • Raději něco o tom, jak to funguje v krajině? Co všechno krajinář dokáže? Jak to umíme s vodou, aby zůstala v krajině a rychle se neztrácela? Vyšlápni si do 4. patra a tam celá chodba a přilehlé laboratoře jsou právě o tomto.
  • Od krajinářství je už jenom krůček k lesu! Les je v dnešní době velkým tématem. Praktické ukázky se proto dotknou obnovy lesních porostů, ale taky deformací kořenových systémů stromů nebo poznávání semen. Neboj se toho a dej si test!
  • Bobři, divoká prasata, přebíjení nábojů… Správně! To jsme se vydali na myslivost. A víš to, že Myslivost je jedním z našich nejnovějších studijních programů?
  • Vrací se k nám velké šelmy, tato oblast spadá pod Ústav ekologie lesa. Seznámíš se s metodami, kterými se monitorují velké šelmy v ČR. Některé z metod si i „osaháš“.
  • Ochrana lesa – poznáš, že na všem, na každé maličkosti v přírodě záleží. Vše v přírodě souvisí se vším. Nechej si to ukázat, protože když to budeš „umět číst“, pochopíš, co se v danou chvíli s lesem děje.
  • Při studiu nejednoho oboru na LDF se dostaneš do kontaktu s Ústavem techniky. V 2. patře tě čekají velké zajímavosti! Chytré hodinky s hrudním pásem, měřiče hluku a vibrací… A wow! Kolíčkový test! Tam se chceš zastavit! Ale pozor, techniku najdeš i v přízemí. Staň se na chvíli velitelem harvestoru!
  • Na LDF máme i Ústav matematiky. Když se tady zastavíš, poznáš, jací pohodáři u nás vyučují matiku a že ji umí fakt dobře vysvětlit. Těš se na matematicko-fyzikální modely a hříčky nebo na ukázky optických klamů založených na perspektivě.
  • A zpět k podstatě! K půdě, k jejímu složení. Položili jste si někdy otázku o užitečnosti kamenů v každodenním životě? Je to prostě jenom kus šutru nebo jsou kameny dokonce tak důležité, že je potřebuje i lidské tělo? Nóó, to je výzva!
  • Není nad to, když si člověk umí věci dobře naplánovat, např. svůj byznys. Zaskoč proto na Ústav lesnické ekonomiky a politiky, názvu se nelekej, a sestav si svůj byznys plán nebo si vyzkoušej, jak jsi na tom s finanční gramotností.
  • Na geoinformatice (strojový sál) tě čeká jedna technická pecka vedle druhé: dron s pevnými křídly, senzory, elektronické tachymetry, statický pozemní laserový skener, ruční laserový skener, rotační laser…
  • Na závěr zvolníme… Múzy u nás poletují na Ústavu designu a nábytku. Čeká tě showroom s inspirativními kousky nábytku a v provozu budou i 3D tiskárny a laser.

Všechno tady vypsat nemůžeme, tak přijďte a přesvědčte se sami! Potkáme se tady 2. 12. Den otevřených dveří trvá od 9.00 do 14.00. Máte dost času udělat si předběžný plán na základě programu. Když si nebudete v něčem jistí, budete tápat, vždycky tady narazíte na někoho, kdo vám poradí!

Další termíny ZÁŽITKOVÝCH DNŮ OTEVŘENÝCH DVEŘÍ: 3. 2. 2023 a 24. 2. 2023

Sleduj nás na instagramu. Speciálně pro uchazeče jsme vytvořili účet: do_prvaku_na_ldf

Vybrat si LDF je trefa do zelené!