Mendelova univerzita v Brně ve spolupráci s Ben-Gurion University of the Negev (Israel) zve studenty magisterského a doktorského studia na CitySense – týdenní workshop zaměřený na environmentální senzoring a udržitelnost měst.
Cílem workshopu je, aby studenti získali zkušenost s prací s reálnými městskými daty a naučili se je převádět do smysluplných analytických výstupů. Odnesou si praktické dovednosti a nástroje, které využijí v dalším výzkumu – od analýzy dat až po reprodukovatelné workflow.
O workshopu
CitySense je datově orientovaný workshop. Všechny projekty budou vycházet z existujících datasetů, například:
- satelitních dat,
- pozemních sítí pro měření kvality ovzduší a meteorologie,
- dopravních kamer,
- dalších městských datových zdrojů a datových feedů.
Důraz bude kladen na praktické nástroje pro analýzu dat a na reprodukovatelné postupy, které promění městská data v smysluplné a publikovatelné výstupy. Cílem workshopu je vytvořit kvalitní datově podložený výzkum v oblasti městské udržitelnosti a zároveň účastníkům předat pokročilé nástroje a praktické dovednosti.
Pro koho je workshop určen
Hlásit se mohou magisterští studenti a postdoci se zaměřením například na:
- inženýrské obory,
- vědy o životním prostředí,
- geoinformatiku,
- urbanismus a plánování měst,
- informatiku a datovou vědu,
- nebo příbuzné obory,
- kteří mají praktické zkušenosti s analýzou dat a jasný zájem o udržitelnost měst.
Co budete potřebovat k přihlášce
Zašlete jeden PDF soubor, který bude obsahovat:
- CV,
- jednostránkové shrnutí návrhu výzkumného projektu (realisticky proveditelného během workshopu),
- krátký popis relevantních zkušeností (Doporučujeme uvést konkrétní nástroje, které skutečně používáte, například: Python, R, SQL, QGIS, ArcGIS, Google Earth Engine, Git, práce s časovými řadami, geodatové spojování (spatial joins), kontrola kvality senzorických dat a základy strojového učení.
Co můžete očekávat
- krátké a cílené přednášky (klima, městský senzoring, datové metody),
- dlouhé bloky soustředěné práce s podporou mentorů,
- přátelskou soutěž o nejlepší analýzy s drobnými cenami,
- doprovodný program a networking,
- závěrečnou prezentaci výsledků.
Akce je v angličtině, budete potřebovat vlastní notebook.
Jak se přihlásit
Pošlete svůj PDF soubor na e-mail: Michaela.mensikova@mendelu.cz. Předmět e-mailu: Application CitySense.
Kalendář akcí
-
20Říj
Kurz vinohradnictví a vinařství pro veřejnost
20. 10. 2025 – 12. 3. 2026 -
24Lis
Podávání přihlášek do studia na FRRMS
24. 11. 2025 – 30. 4. 2026 -
27Lis
Podávání přihlášek na PEF
27. 11. 2025 – 31. 3. 2026 -
01Pro
Podávání přihlášek na LDF
1. 12. 2025 – 15. 4. 2026 -
02Pro
Podávání přihlášek na AF
2. 12. 2025 – 2. 4. 2026 -
01Led
Podávání přihlášek na ICV
1. 1. 2026 – 15. 4. 2026