Asertivita: k čemu může být dobrá?

12:30 – 16:30
Budova E, učebna E21
MENDELU

Kdo se může zúčastnit kurzu?

  • Studenti MENDELU,
  • zaměstnanci MENDELU.

Obsah:

Nejste si jisti, co asertivita je? Nebo víte, ale chcete si ujasnit, jestli je asertivita zrovna Vám k něčemu dobrá? Přijďte si to vyzkoušet!

Na kurzu se seznámíte s hlavními zásadami a technikami asertivity, a po jeho absolvování budete schopni určit si sami pro sebe, jaký konkrétní přínos má asertivní jednání osobně pro Vás.

Asertivita není univerzální recept, který by vedl k vyřešení všech složitých situací, ale je to jeden z možných způsobů jednání, který se vám v životě může hodit.

Naučíte se rozlišovat základní typy sociálního jednání a způsoby manipulace.

Dostane se vám něco málo nezbytné teorie, ale hlavně se budeme věnovat tréninku – nácviku asertivního jednání v konkrétních situacích, podle vašich přání a výběru.

Předpoklady úspěšného průběhu kurzu jsou: aktivita účastníků, ochota podělit se o zkušenosti a zejména otevřenost vůči základním nabízeným způsobům práce, kterými jsou hry rolí a video trénink.

Lektorka:

PhDr. Zuzana Slováčková, Ph.D.
Psycholožka, lektorka a konzultantka.

Dlouhodobě se věnuji práci s lidmi ve smyslu jejich rozvoje a vzdělávání. Mám zkušenosti s různými cílovými skupinami (od nezaměstnaných po vrcholové manažery).

Aktuálně se více zaměřuji na práci se studenty – ať už je to předávání zkušeností v rámci výuky na Psychologickém ústavu FF MU nebo v Poradenském a profesním centru MENDELU, kde nabízím psychologické i kariérové poradenství a koučink.

Cena:

Studenti MENDELUZDARMA
Zaměstnanci MENDELUZDARMA

Registrace:

Registrace zájemců o účast je uzavřená.

Lze zrušit registraci?

Ano. Pokud jste se zaregistroval/a k účasti, ale něco se změnilo a kurzu se nezúčastníte, pošlete nám na e-mail pcentrum@mendelu.cz zprávu: Kurz: Asertivita – Chci se odhlásit.

Organizátor si vyhrazuje právo uskutečnit kurz pouze při dostatečném počtu zájemců.

Máte otázku?

Potřebujete se nás ještě na něco zeptat? Vaše dotazy nám pošlete na e-mail pcentrum@mendelu.cz a nazvěte předmět e-mailu: Kurz: Asertivita – Mám otázku.

Mohlo by vás zajímat:

Aktuální přehled kurzů poradenského a profesního centra: