K čemu může být dobrá asertivita?

9:00 – 15:00
Budova E (ICV), učebna E22
MENDELU

Kdo se může zúčastnit kurzu?

  • studenti MENDELU
  • zaměstnanci MENDELU

Obsah

Cílem programu je představení hlavních zásad a technik asertivity tak, abyste si byli po jeho absolvování sami pro sebe schopni určit jaký konkrétní přínos pro vás osobně může asertivní jednání mít.

Asertivita tu není představována jako univerzální recept vedoucí k vyřešení všech složitých situací, ale jako jeden z možných způsobů jednání, který se v životě rozhodně může hodit.

Během společně stráveného dne se naučíte rozlišovat základní typy sociálního jednání a různé způsoby manipulace. Dostane se vám něco málo nezbytné teorie a značná část programu bude věnována tréninku – nácviku asertivního jednání v konkrétních situacích dle vašeho přání a výběru.

Základním předpokladem úspěšného průběhu tohoto programu je tedy vaše aktivita, ochota podělit se o vlastní zkušenosti a zejména otevřenost vůči základním nabízeným způsobům práce, kterými jsou: hry rolí a videotrénink.

Pokud si nejste jisti tím, co to přesně asertivita je nebo víte, ale chcete si ujasnit, jestli je zrovna vám opravdu k něčemu dobrá, přijďte si to vyzkoušet.

Lektorka

PhDr. Zuzana Slováčková, Ph.D.
Psycholožka, lektorka a konzultantka

Dlouhodobě se věnuji práci s lidmi ve smyslu jejich rozvoje a vzdělávání. Mám zkušenosti s různými cílovými skupinami (od nezaměstnaných po vrcholové manažery).

Aktuálně se více zaměřuji na práci se studenty – ať už je to předávání zkušeností v rámci výuky na Psychologickém ústavu FF MU nebo v Poradenském a profesním centru MENDELU, kde nabízím psychologické i kariérové poradenství a koučink.

Cena

Studenti MENDELUZDARMA
Zaměstnanci MENDELUZDARMA

Jak se zúčastnit?

  • Máte-li zájem zúčastnit se kurzu, zaregistrujte se prostřednictvím přihlašovacího formuláře.
  • Organizátor si vyhrazuje právo uskutečnit kurz pouze při dostatečném počtu zájemců.
  • Potřebujete se nás ještě na něco zeptat? Vaše dotazy nám pošlete na e-mail pcentrum@mendelu.cz, (prosíme, nazvěte předmět e-mailu „Kurz: Asertivita“).
Přejít k registraci