Pozvánka na festival Mendel je...vědec

19. 7. 2018
Mendelova univerzita zve na festival Mendel je...vědec, který připomíná datum narození tohoto slavného zakladatele genetiky.

Čtvrtý ročník festivalu Mendel je…vědec se uskuteční od pátku 20.7. do neděle 22.7. Akce konaná k výročí narození Gregora Johanna Mendela upozorňuje na to, o jak renezančního člověka šlo. Proto je festival na jeho počet multižánrový, spojuje vědeckou i zábavnou rovinu.

V rámci pestrého programu Mendelova univerzita uspořádala komentovanou prohlídku arboreta, ta se uskuteční v pátek v 17:00. Návštěvníci by si také neměli nechat ujít páteční přednášku na téma „Od Mendelových elementů k modernímu šlechtění zvířat“, o kterém bude mluvit prof. Ing. Tomáš Urban, Ph.D. z Ústavu morfologie, fyziologie a genetiky zvířat.

Více informací o programu festivalu najdete zde.