Pozvánka na tiskovou konferenci Konopí a věda

11. 4. 2018
Pozvánka na tiskovou konferenci, která se koná u příležitosti čtvrtého ročníku konference „Konopí a věda“ na Mendlově univerzitě v Brně.

Odborníci na tiskové konferenci shrnou aktuální stav a výsledky výzkumu technického i léčebného konopí v ČR, uvedou praktické zkušenosti s preskripcí a používáním konopí pro léčebné použití u nás.  Zhodnotí situaci v oblasti zavádění léčebného konopí do praxe v ČR a ve světě, vydefinují trendy a očekávaný vývoj v oblasti světového konopného průmyslu.

Tiskové konference se zúčastní:

• MUDr. Radovan Hřib, vedoucí lékař centra pro léčbu bolesti ARK FN u Sv. Anny v Brně
  • MUDr. Pavel Kubů, jednatel společnosti Mezinárodního institutu pro konopí a kanabinoidy – ICCI
  • Bc. Hana Gabrielová, členka výkonného výboru pacientského spolu KOPAC
  • MVDr. Ing. Václav Trojan, Ph.D, garant výzkumu konopí na Mendlově univerzitě v Brně

„Výzkumný směr, kterým se bádání na Mendelově univerzitě v Brně ubírá, je především šlechtění nových variet konopí s různými poměry obsahových látek a studium vnějších faktorů ovlivňující produkci. Vnější podmínky mají až 70procentní vliv právě na množství obsahových látek,“ sdělil Václav Trojan, garant výzkumu konopí na Mendelově univerzitě v Brně.

„Nejrychleji rostoucím segmentem na trhu se v posledních letech staly konopné potraviny a potravinové doplňky obsahující kanabidiol. Tento trend má vliv nejen na růst výměry konopných polí, ale i na potřebu legislativních úprav a kontrolu kvality.“ Upozorňuje na slabá místa konopného průmyslu Hana Gabrielová, která patří k hybatelům konopného odvětví v ČR.

———————————————————-

Čas a místo tiskové konference:

Středa 18. dubna od 8:30 Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, rektorát (1. patro vpravo)

Prosíme o potvrzení účasti na tiskové konferenci na email: tisk@mendelu.cz do 13. 4. 2018. Umožníme Vám parkovat v areálu univerzitního kampusu, v případě zájmu je tento požadavek při potvrzení účasti nutné uvést.

Odkaz na informaci o konferenci. https://hempoint.cz/cs/konference-konopi-a-veda-iv/

————————————————————

Organizátoři konference: Mendelova Univerzita Brno a společnost Hempoint

Partneři IV. ročníku konference Věda a konopí jsou: ICCI – International Cannabis and Cannabinoids Institute, Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Magazin Legalizace a Annabis Medical a israelská firma Canndoc