Univerzitní semafor je v nejmírnějším režimu

24. 5. 2021
Mendelova univerzita v Brně dnes přepnula univerzitní semafor do bílého, tedy nejmírnějšího režimu. Znamená to nulové až zanedbatelné riziko šíření nákazy COVID-19. Univerzitní kampus se tak po několika měsících uzávěry otevírá. Možný je i přístup veřejnosti.

„Změnou barvy semaforu reagujeme na celkové zlepšení epidemické situace. Naše kontrolní mechanismy fungovaly a fungují velice dobře. Už několik týdnů testujeme PCR testy studenty a zaměstnance a dosud jsme neměli jediný pozitivní záchyt,“ uvedla rektorka MENDELU Danuše Nerudová. Dál se budou pravidla na škole řídit především obecnými nařízeními vlády respektive ministerstva zdravotnictví. Povinné je například nošení respirátorů v uzavřených prostorách.

„Současná situace umožňuje také otevření menzy, která dosud fungovala pouze v režimu take away,“ uvedla rektorka. Vládní nařízení od dnešního dne umožňují také návrat k teoretické výuce. Na MENDELU už ale semestr skončil. Rozvolnění se ale promítne do zkoušek, které budou dle rozhodnutí jednotlivých fakult probíhat někde prezenčně jinde, například u Provozně ekonomické fakulty, distančně. Základním principem je rovný přístup ke studentům. „Závěrečné zkoušky ale budou prezenčně, což vítáme jako velké plus,“ uvedla Nerudová.

S ohledem na aktuální epidemickou situaci připravuje MENDELU možnost konání akademických obřadů, zejména promocí absolventů. Promoce budou probíhat pro absolventy navazujícího magisterského studia podle pokynů jednotlivých fakult a pro absolventy doktorského studia,“ dodala Nerudová.

„.“