MENDELU poprvé ve světovém žebříčku THE

11. 9. 2019
Mendelova univerzita v Brně se poprvé umístila v žebříčku nejprestižnějších vysokých škol Times Higher Education (THE). Z českých vysokých škol se umístila na šestém místě a byla klasifikována na pozici 1001+ z téměř 1400 vysokých škol z celého světa. Z českých vysokých škol se nejlépe umístila Univerzita Karlova na 401-500 místě. Celkem se do hodnocení zapojilo 17 českých vysokých škol.

„Hodnocení v žebříčku THE nám nabízí důležité porovnání s ostatními univerzitami a zvyšuje prestiž MENDELU v mezinárodním kontextu. To je také důvod, proč jsme se do tohoto hodnocení přihlásili a v dalších letech v tom chceme pokračovat,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Podle ní podobné žebříčky škole dávají mimo jiné zpětnou vazbu, kde jsou ještě slabiny a co je nutné v dalších letech zlepšovat.

Univerzity jsou v rámci světového žebříčku THE hodnoceny v pěti pilířích, kterými jsou: 1) výuka a vzdělávací prostředí, 2) výzkum, 3) citovanost, 4) příjmy z průmyslu a 5) internacionalizace. V rámci těchto pilířů si MENDELU nejlépe vede v oblasti internacionalizace.

V letošním žebříčku THE World University Rankings 2020 experti hodnotili vysoké školy z 92 zemí světa. Pořadí THE patří k nejprestižnějším na světě hned vedle QS World University Rankings a Šanghajským žebříčkem. „Do dalších let je určitě naší ambicí se posunout do tisícovky nejlépe hodnocených vysokých škol světa,“ dodala Nerudová.