Ambasadoři AF

Lenka Svobodová – ambasadorka Molekulární biologie a biotechnologie

Lenka Svobodovástuduji specializaci Molekulární biologie a biotechnologie (Bc.)

Hledala jsem v Brně obor se zaměřením na genetiku, která mě už dlouho zajímala. A i když je MENDELU zemědělsky zaměřená škola, tento obor nemá se zemědělstvím nic společného.

Mým životním snem bylo pracovat ve vědeckém týmu a pokusit se najít lék nebo formu léčby na rakovinu. A to se mi právě plní.

 

Kontakty:

Petra Melezínková - ambasadorka Aplikované ekologie

Petra Melezínkovástuduji specializaci Aplikovaná a krajinná ekologie (Ph.D.)

Na střední jsem chodila na ekonomku a až na MENDELU jsem si uvědomila směr, kterým se chci ubírat.
Díky univerzitě jsem získala i hodně nových přátel a kontaktů do budoucna. Organizuji taky akce na fakultě – pořádáme plesy, dny otevřených dveří, Prvákoviny nebo Noc zootechniků.
Je super, že všechny fakulty jsou v jednom areálu, kde se všichni potkáváme. Můžeme zajít společně na oběd nebo se projít do arboreta. Každoročně se těším na Majálesový průvod, kde se všichni zbarvíme do zelena a jdeme si to užít :).

 

Kontakty:

Vít Procházka – ambasador Aplikované ekologie

Vít Procházkastuduji specializaci Agroekologie (Ph.D.)

Na MENDELU jsem vystudoval Bc. i Ing. z Agroekologie. Momentálně tady studuji další tři obory. Jsem doktorandem na Ústavu aplikované krajinné ekologie, pak se věnuji Bc. studiu Zootechniky a taky studuji Učitelství odborných předmětů pro střední školy na ICV. Už od střední jsem se zajímal o ekologii, zemědělství a životní prostředí.

Po nástupu do prváku jsem poznal spoustu zajímavých lidí, se kterými jsem pořád v kontaktu. Univerzita mi sedla prostředím, přátelskou atmosférou a celkovou pohodou. Oproti ostatním školám se mi líbilo, že je vše pohromadě a můžu třeba zajít na oběd s lidmi z jiné fakulty.

V rámci AF jsem členem organizačního týmu studentů, kteří pomáhají pořádat různé akce pro studenty a prváky. Mimo univerzitu pátým rokem podnikám a věnuji se sportu (hlavně požární sport a florbal) a občasnému hraní her na PC nebo PS.

 

Kontakty:

Romana Vráblová – ambasadorka Zootechniky

Romana Vráblovástuduji specializaci Zootechnika (Mgr.)

Po tom, čo som sa nedostala na školu, na ktorú som sa hlásila pôvodne, som si povedala, že na rok vyskúšam svoju druhú možnosť, a po roku sa rozhodnem čo ďalej. A po mesiaci na MENDELU ma už ani nenapadlo školu zmeniť.

Od malička som inklinovala k zvieratám. Môj voľný čas vypĺňa najmä môj štvornohý parťák, s ktorým sa snažím tráviť maximum času na horách a výletoch. Rada si tiež prečítam zaujímavú knihu, uvarím dobré jedlo alebo zájdem s kamošmi na víno.

Najobľúbenejšie miesto je arborétum a najobľúbenejšia akcia je jednoznačne školský ples.

 

Kontakty:

David Jeník – ambasador Zootechniky

David Jeníkstuduji specializaci Zootechnika (Ph.D.)

Mým zaměřením je chov skotu a využití moderních technologií. Od začátku jsem věděl, že chci pracovat se zvířaty a fakultu jsem si hned zamiloval - lidi na ní, atmosféru a pohodu. Bonusem byly zahraniční stáže a Erasmus, díky kterým jsem navštívil JAR, Zambii nebo Jemen (ostrov Sokotra) a rozšířil si tak znalosti v zemědělství.

Od začátku jsem se věnoval i dalším aktivitám - práci ve studentském klubu, fakultnímu spolku KLAS a celouniverzitnímu spolku Studenti MENDELU. Díky tomu jsem se začal více zajímat o dění na fakultě a na univerzitě. A tak jsem se stal fakultním a následně univerzitním senátorem.

Na univerzitě mezi nejoblíbenější místo patří arboretum a klub Green na kolejích JAK. A každoročně se nejvíce těším na akci Kafe pod platanem pořádanou fakultou.

 

Kontakty:

Žaneta Pražanová – ambasadorka Fytotechniky

Žaneta Pražanovástuduji specializaci Rostlinolékařství (Ph.D.)

Rostlinolékařství jsem absolvovala i v bakalářském a navazujícím magisterském studiu. Už na gymnáziu jsem měla kladný vztah k biologii a rostlinám. Zároveň jsem chtěla spojit teorii s praxí. Přesně tyto možnosti nabízí AF. V rámci praxe jsem absolvovala stáž na Ministerstvu zemědělství v Praze. Byla to pro mě neuvěřitelná zkušenost, které si moc cením.

Zastávám funkci fakultní senátorky a podílím se na řadě akcí pořádaných zejména naší fakultou. Dále jsem měla možnost reprezentovat fakultu na sportovních soubojích zemědělských fakult, kterých se účastní studenti i zaměstnanci.

 

Skvělí lidi, perfektní organizace, pohodová atmosféra a nekonečná zábava – to je AF MENDELU!

 

Kontakty:

Richard Langer – ambasador Profesního zemědělství

Richard Langerstuduji specializaci Zemědělské inženýrství (Mgr.)

Studium na AF pro mě bylo jasnou volbou - zajímavý obor, úžasní přátelé, možnost dostat se na neobvyklá místa a poznat krásy Brna. Ideální studentský život. Obor jsem si vybral, protože propojuje rostlinnou a živočišnou výrobu, zaobírá se ochranou půdy i trvale udržitelným zemědělstvím.

Kromě studia jsem členem Unie studentů agronomické fakulty. Účastním se taky akcí na zapojení prváků do studentského života, jako jsou Prvákoviny nebo Záškolovák.

 

 

Moje nejoblíbenější místo na MENDELU je asi menza - je tady slušná šance se dobře najíst s nádherným výhledem na Brno. Krom toho se tady potkávám s přáteli nejen z naší fakulty. Mám rád přírodu, zvířata, jízdu na koni, lyžování a poznávání nových věcí.

 

Kontakty:

Kateřina Hubálková – ambasadorka Zemědělského inženýrství

Kateřina Hubálkovástuduji specializaci Agrobyznys (Mgr.)

Na MENDELU jsem už čtvrtým rokem. Agrobyznys byl pro mě po gymnáziu jasnou volbou. Jakožto holka ze zemědělské rodiny jsem hledala něco, co spojuje zemědělství s ekonomickým zaměřením, a tento obor hezky kombinuje obojí.

Během školního roku se ráda účastním různých univerzitních akcí. Díky tomu jsem si brzy našla mnoho skvělých přátel, a člověk tak má v Brně takovou svoji druhou rodinu. Studování na MENDELU není jenom povinnost k učení, ale je to taky takový životní styl plný zábavy a přátel.

 

Kontakty:

Tomáš Krajíček – ambasador Aplikované techniky

Tomáš Krajíčekstuduji specializaci Technika a mechanizace zemědělství (Ph.D.)

V bakalářském a navazujícím studiu jsem dělal Provoz techniky. Před 5 lety jsem naskočil do aktivního studentského života tím, že jsem se stal barmanem ve studentském Klubu Green. A tím to vše začalo.

Pokračovalo to akademickým senátem AF a akademickým senátem MENDELU. S tím souvisí i pořádání akcí: fakultní ples, oslavy 100. výročí univerzity, v Greenu beerpongy, kvízy, další akce. Pravidelně se také aktivně účastním Brněnského majálesu a Zaškolováku. Celý kampus je krásný, ale ke studentskému životu na MENDELU neodmyslitelně patří Klub Green.

 

Kontakty:

Alice Mikulenková – ambasadorka Technologie potravin

Alice Mikulenkovástuduji specializaci Technologie potravin (Bc.)

Když jsem se po gymnáziu rozhodovala, kam jít na vysokou školu, neměla jsem úplně jasno. Začala jsem chodit do práce, kde mi kolegyně s nadšením popisovala právě můj dnešní obor. Zaujal mě přátelský kolektiv a hlavně možnost studovat potravinářské technologie a jejich současné trendy. Mezi předměty všeobecného zaměření je i fyzika, která mě už na střední bavila.

 

 

 

Taky působím ve fakultním spolku USAF a v celouniverzitním spolku Studenti MENDELU. Moje oblíbená akce je určitě Zahajovací party v Greenu, kde je skvělá atmosféra. A za moje nejoblíbenější místo v areálu univerzity považuji bufet na budově Q, kde si ráda popovídám s personálem u pokladny, když zrovna není fronta a posedím se spolužáky mezi cvikama u kávy.

 

Kontakty:

Vendula Popelková – ambasadorka Technologie potravin

Vendula Popelkovástuduji specializaci Technologie potravin (Ph.D.)

Mám za sebou zahraniční stáž na Louisianské státní univerzitě v USA. Dala mi neskutečně moc zkušeností. Mimo jiné jsem tam měla možnost poznat nespočet skvělých lidí, se kterými se snažím být v kontaktu doposud.

Co se týče dalších aktivit na MENDELU, jsem členkou akademického senátu AF a v rámci ústavu Technologie potravin se snažím podílet pravidelně na nejrůznějších akcích. Letos jsem byla jako instruktor na Záškolováku.

Celý areál Mendelovy univerzity je celkově hezkým místem. Pokud bych měla být konkrétní, tak bych za své nejoblíbenější místo na MENDELU nominovala arboretum.

 

Kontakty:

Aktuálně k COVID-19

Průvodce prváka

SPORT NA MENDELU