Mluvíme spolu a pečujeme o sebe: jak lépe porozumět lidem s duševním onemocněním a jak předcházet vlastní psychické krizi

9:00 – 15:00
Budova E (ICV), učebna E21
MENDELU

Kdo se může zúčastnit kurzu?

  • Zaměstnanci MENDELU,
  • studenti Ph.D. MENDELU.

Obsah:

Na workshopu budeme mluvit o různých projevech duševního onemocnění (schizofrenie, bipolární afektivní porucha, deprese, obsedantně kompulzivní porucha) a o tom, jak k lidem s duševním onemocněním přistupovat (destigmatizace, komunikace, koncept zotavení).

Seznámím vás s aktuálním systémem péče o duševní zdraví v ČR a na koho se lze obrátit v případě krize.

Poslední část workshopu budeme věnovat péči o vlastní duševní zdraví (syndrom vyhoření, asertivita, relaxační techniky a další).

Lektor:

Mgr. Jan Kozák, DiS.

Vystudoval jsem Obchodní akademii a vyšší odbornou školu Brno, Kotlářská (program: Sociální práce) a Fakultu sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně.

Šestnáct let se věnuji sociální práci a z toho deset let se pohybuji ve službách péče o duševní zdraví. Pracoval jsem převážně v pozicích sociální pracovník a vedoucí služby.

Od roku 2020 spolupracuji s Národním ústavem duševního zdraví, kde se v rámci iniciativy Na rovinu podílím na organizaci destigmatizačních programů lidí s duševním onemocněním.

Od roku 2021 se věnuji lektorování programů z oblasti duševního zdraví zejména pro pracovníky sociálních služeb. Od září 2021 vyučuji externě odborné předměty na Obchodní akademii a vyšší odborné škole Brno, Kotlářská. Od roku 2011 poskytuji externí supervize pracovníkům v sociálních službách (týmové, případové, manažerské), nově též supervize praxí a supervize studia studentům vyšších odborných škol oboru sociální práce.

Cena:

Zaměstnanci MENDELUZDARMA
Studenti Ph.D. MENDELUZDARMA

Jak se zúčastnit?

  • Máte-li zájem zúčastnit se kurzu, zaregistrujte se prostřednictvím přihlašovacího formuláře.
  • Organizátor si vyhrazuje právo uskutečnit kurz pouze při dostatečném počtu zájemců.
  • Jak zrušit registraci? Na e-mail pcentrum@mendelu.cz nám pošlete zprávu „Kurz: Mluvíme spolu a pečujeme o sebe – Chci se odhlásit“.
  • Potřebujete se nás ještě na něco zeptat? Vaše dotazy nám pošlete na e-mail pcentrum@mendelu.cz, (prosíme, nazvěte předmět e-mailu „Kurz: Mluvíme spolu a pečujeme o sebe“).
Přejít k registraci