Ambasadoři LDF

Matěj Obdržálek – ambasador studijního programu Design nábytku

Matěj Obdržálek

Na Designu nábytku se mi nejvíc líbí různorodost. Kromě technických znalostí škola pomáhá rozvíjet kreativitu a tvůrčí schopnosti v rámci ateliérové tvorby. Teoretické znalosti si zkoušíme v praxi při výrobě modelů a prototypů. K tomu slouží nově vybavené dílny a velkoformátový laser. Návrhy si taky můžeme vytisknout na 3D tiskárnách.

Pokud jsi kreativní člověk se zajímavými nápady a zajímáš se o design a bydlení je tento obor právě pro tebe.

Kromě studia jsem byl už dvakrát členem akademického senátu LDF, kde jsem mohl nahlédnout do chodu fakulty. Nejlepší na MENDELU je, že jsou skoro všechny fakulty na jednom místě, a kampus je takový "svět ve světě".

 

Kontakty:

Ondřej Hemr - ambasador studijního programu Krajinářství

Ondřej Hemr

Na "lesárně" studuju doktorát z Tvorby a ochrany krajiny. Krajinářství jsem si prošel hezky od začátku a nejvíc mě bavilo, že jsme trávili hodně času v terénu: v lese, u vody, na polích i za humny.

A Krajinářství jsem si zamiloval! Naučilo mě, co naše životní prostředí trápí v nejširším měřítku a jak pomoci. Jak nakreslit projekt revitalizace, výsadeb nebo nádrže, jak chránit přírodu, jak poradit se zadržením vody v krajině nebo se suchem.

Neznám jediného absolventa Krajinářství, který by měl dlouho problém sehnat práci v oboru. Než jsem dokončil inženýrský titul, už jsem měl za sebou praxi ve třech projekčních kancelářích.

Když zrovna netrávím čas studiem nebo prací, organizuju na LDF studentské konference a semináře. A krom toho si úspěšně plním malý sen: do pěti let procestovat všechny naše národní parky a CHKO.

 

Kontakty:

Aneta Bačová - ambasadorka studijního programu Lesnictví, specializace Lesnictví

Aneta Bačová

Postupně jsem prošla bakalářským i magisterským studiem oboru Lesnictví. V rámci studia jsem absolvovala měsíční stáž ve Florencii, kde jsem prováděla výzkum pro svou diplomku. Taky jsem byla tři týdny v laboratoři v portugalském Faru.

Na LDF se mi líbí osobní přístup. Nikdy jsem tady neměla pocit, že jsem jen dalším bezejmenným studentem v pořadí, který je každému lhostejný.

Pokud máš strach, že kvůli škole budeš muset opustit svoje koníčky, které s lesnictvím souvisí, neboj. Máme jak myslivecký kroužek, tak i aktivní trubače a sokolníky. Záleží jen na tobě, jak využiješ možností, které fakulta nabízí. A že jich není málo!

 

Kontakty:

Lukáš Karas - ambasador studijního programu Lesnictví, specializace Lesnictví tropů a subtropů

Lukáš Karas

Tropické lesnictví bylo po střední jasný favorit - skvělé skloubení mých zálib: pěstování cizokrajných rostlin, poznávání jiných krajin a botanické bádání.

Mám za sebou 2 semestry studia v Turecku. Praxi v rámci oboru jsem měl ve Vietnamu, na zahraničních stážích jsem byl v Polsku, Itálii a Řecku. Mám za sebou výzkumné a rozvojové stáže na Sokotře v Jemenu, v Ománu, Bulharsku a Itálii.

Teď studuji doktorát a věnuji se množení kadidlovníku v Ománu. Díky LDF jsem získal nejen vzdělání v oboru, který mě baví, ale i skvělé kolegy, se kterými pracuji na rozvojových projektech. Mé nejoblíbenější místo na MENDELU je krom mého místa v kanclu arboretum se skleníky. Nejoblíbenější akcí je Fiesta oboru Tropů.

Pokud rádi cestujete a poznáváte jiné kultury, tak na „tropech“ to zažijete! A to nejen teoreticky, ale i prakticky díky odborné praxi a projektům, kterých můžeš být během studia součástí. Tak pojď na tropy a poznávej svět s námi!

 

Kontakty:

Dominik Hess - ambasador studijního programu Technologie a management zpracování dřeva + studijního programu Stavby na bázi dřeva

Dominik Hess

V rámci doktorátu se zaměřuji na technologii zpracování dřeva a jeho využití kolem nás. Na studiu mě baví možnost porozumět chování dřeva - vědět, jak s ním zacházet a testovat různé modifikace kvůli zlepšení jeho vlastností.

V rámci studia jsem využil několika zajímavých výjezdů. V Itálii jsme navštívili firmy zaměřené na zpracování dřeva. Můj poslední výjezd byl do Národního Yosemitského parku v USA.

Moje nejoblíbenější místo na MENDELU? Není nad dobře natočené pivo v Greenu po náročném studijním dnu :). V létě se nic nevyrovná návštěvě arboreta, kde se může člověk odreagovat, přijít na jiné myšlenky a nové nápady.

 

Ve volném čase rád sportuji, poslouchám kvalitní hudbu a posledních pár měsíců se věnuji hlavně svému malému synovi.

 

Kontakty:

Radek Kovařík - ambasador studijního programu Tvorba a výroba nábytku

Radek Kovařík

Studium nábytku bylo u mě jasnou volbou. Už odmala jsem pomáhal tátovi a dědovi, kteří vyráběli nábytek. Na magistru jsem byl na pracovní stáži v Puertu Jimenez v Kostarice vyrábět nábytek z exotických dřevin pro místní hotel v džungli.

Nejoblíbenější místo pro mě na univerzitě je laboratoř Ústavu nábytku, designu a bydlení, ale také Green. Akce na MENDELU jsou super všechny, každá má něco jiného.

Mimo univerzitu se věnuji své firmě, kterou jsem před lety založil s kamarádem. Zabýváme se výrobou dřevěných zápisníků, deníků či fotoalb, ale také výrobou reklamních a dekoračních předmětů. Při výrobě využíváme nové technologie a poznatky, které jsme získali právě během studia.

 

Kontakty:

Filip Hvižď – ambasador studijního programu Myslivost

Filip HvižďMyslivost je nádherná multidisciplinární věda, ve které se snoubí střelectví, lovectví, ekologie živočichů, kynologie, zoologie a mnoho, mnoho dalších odvětví, které poznáš při studiu. Na studiu na LDF se mi nejvíc líbí praktická výuka, kdy student jen nesedí v lavici, ale jde si vyzkoušet nabyté vědomosti ven do přírody. A pokud budeš mít pocit, že té myslivosti nemáš dost, tak na LDF máme jak myslivecký kroužek, tak třeba sokolníky nebo trubače. Takže se u nás ve volném čase nudit nebudeš!

 

Kontakty:

Marek Cvach – ambasador studijního programu Arboristika

Marek CvachPři studiu telekomunikace na ZČU v Plzni jsem si uvědomil, že je to právě příroda, která mě k sobě táhne. Přerušil jsem studium a vydal se na dráhu arboristiky. Tento obor mě vtáhl ještě mnohem silněji, než jsem původně předpokládal. Pochopil jsem ekologii a fyziologii dřevin a naučil se tak aplikovat získané vědomosti na jakoukoliv situaci. Po dokončení studia arboristiky pokračuji dále na novém oboru „Technická biologie dřevin“, kde bych si rád dosavadní získané informace ještě více prohloubil.

 

Kontakty:

Aktuálně k COVID-19

Průvodce prváka

SPORT NA MENDELU