MENDELU na Gaudeamu, tématem je příroda

21. 10. 2019
V úterý začíná na brněnském výstavišti největší český veletrh zaměřený na školství – Gaudeamus Brno. Stánek Mendelovy univerzity v Brně najdete v pavilonu P, pod číslem 31. Jeho součástí bude vedle klasické prezentace školy chill out zóna s vědeckou laboratoří, která bude zaměřená na šetrné přístupy k přírodě.

„Toto téma je v současné době velice aktuální napříč jednotlivými obory. Naši vědci a absolventi hledají cesty, jak se vyrovnat například s klimatickou změnou. To se týká nejen agronomů a lesníků, ale i dalších oborů a fakult,“ uvedla vedoucí oddělení komunikace a marketingu MENDELU Jiřina Studenková.

Na XXVI. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno se představí 380 univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny i univerzity a vysoké školy ze 13 zemí světa. Mimo stánků vystavovatelů mohou studenti a pedagogové navštívit 115 přednášek na různá témata.

Veletrh Gaudeamus v Brně je zaměřen na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol. Návštěvu veletrhu lze doporučit studentům III. i IV. ročníků středních škol. Návštěva studentů III. ročníků může přímo ovlivnit například volbu maturitních předmětů a následně budoucí studium.

Mendelova univerzita v Brně má v současné době pět fakult a Institut celoživotního vzdělávání. Na škole je cca 8500 studentů, ročně má univerzita přes 2300 absolventů. Podle aktuálního průzkumu najde do roka od ukončení studia zaměstnání cca 90 procent absolventů magisterského studia. Většina z nich v oborech, které si vybrali.