Studenti posledních ročníků mohou na praktickou výuku

23. 11. 2020
Na základě rozhodnutí vlády je od středy 25. listopadu vzhledem k zlepšující se epidemické situaci povolená praktická a laboratorní výuka pro nejvýše 20 osob z řad studentů posledních ročníků vysokých škol. V jaké formě a na kterých oborech se uskuteční, rozhodnou na Mendelově univerzitě v Brně jednotlivé fakulty.

„Samozřejmě vítáme možnost alespoň částečného uvolnění opatření pro studenty posledních ročníků. Na druhou stranu se semestr chýlí ke konci, takže je na zvážení fakult, kde má ještě praktická výuka smysl,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Některé fakulty jako například Provozně ekonomická nebo Lesnická a dřevařská budou dál pokračovat v online formě, ostatní zřejmě možnost osobní účasti studentů na výuce částečné využijí.
„Studentům, kteří se budou účastnit výuky, je znovu umožněno ubytování na kolejích. Studenty budou detailně informovat jejich fakulty,“ doplnil prorektor MENDELU pro vzdělávací činnost Radim Farana. Provoz školy se dál orientuje podle univerzitního semaforu, který má nadále nejpřísnější, tedy červenou barvu.