Zapojte se přes Centrum společenské zodpovědnosti

2. 4. 2020
Můžete se stát dobrovolníkem a pomoci těm, kteří to v těchto dnech potřebují.

Promyslete, jak nejlépe můžete pomoci (např. nákupy pro seniory, hlídání dětí apod.) a napište na sylvie.formankova@mendelu.cz – jméno, druh pomoci a kontakt.

V současnosti zařizujeme například nákupy lidem, kteří jsou na kolejích v karanténě, podoba pomoci je ale čistě na vás.

Děkujeme! Vaše Centrum společenské zodpovědnosti MENDELU

Přes CSR centrum jsme zatím získali dobrovolníky pro pomoc studentům, kteří jsou na kolejích v karanténě, dobrovolníci pro ně zařizovali většinou nákupy. „Vytvořila jsem formulář v Google Docs, kde se vždy napsala poptávka, a na tuto poptávku vždy reagoval student, který byl zrovna k dispozici. Zde byli zapojeni i zahraniční studenti, kteří se hlásili přímo paní ředitelce Hradské ze Správy kolejí a menz“, vysvětlila Sylvie Formánková, koordinátorka Centra společenské zodpovědnosti MENDELU

Další aktivitou přes CSR centrum bylo hledání dobrovolníků ve spolupráci s Masarykovou univerzitou. „Než jsme se s MUNI spojili v této aktivitě, měli jsme nahlášených cca 40 zájemců. Nyní už se hlásí přímo přes jejich systém. Kolik se celkově zapojilo studentů za MENDELU budeme vědět přesně až na konci celé akce“, uvedla Formánková. Přímo v Krizovém operačním centru má MENDELU také dva koordinátory dobrovolníků z řad studentů. Podrobnější článek o jejich činnosti najdete zde.