Ředitel/Ředitelka Odboru botanické zahrady a arboreta (úvazek 1,0)

5. 6. 2019 -

Rektorka Mendelovy univerzity v Brně vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa Ředitele/Ředitelku Odboru botanické zahrady a arboreta (úvazek 1,0)

Číslo jednací: 90041219-989

Pracovní náplň:

• Řízení a rozvoj Odboru botanické zahrady a arboreta (dále též jen „BZA“) a koordinace činností jednotlivých úseků pracoviště.
  • Shromažďování a udržování genofondu kulturních a volně rostoucích rostlin pro výuku a vědecko-výzkumnou činnost univerzity; kompletace sortimentů vybraných rodů rostlin, jejich třídění a identifikaci.
  • Aktualizace údajů o skladbě a počtech pěstovaných taxonů pro studium, výzkum a mezinárodní výměnu.
  • Sledování a aplikace nových metod a technologií při vytváření a údržbě sbírek rostlin a sledování vývoje v příbuzných oborech jako sadovnické a lesnické školkařství, realizace a údržba sadovnických úprav, sledování a zavádění nových metod a přípravků v ochraně rostlin a zavádění nových kultivarů a nových pěstitelských technologií pro další využití v praxi.
  • Vytváření podmínek pro vědeckou práci a její podpora a usměrňování u pracovníků a při spolupráci s dalšími ústavy univerzity, zejména v oblasti ochrany ohrožených druhů rostlin, záchrany genofondu a monitoringu přírodních lokalit.
  • Poskytování odborných informací studentům a podpora v rámci jejich samostudia a při zpracování závěrečných prací; pořádání přednášek, seminářů, exkurzí a výstav.

• Vysokoškolské vzdělání zahradnického zaměření.
  • Znalost jazyka anglického na úrovni B2.
  • Zkušenosti s vedením týmů a organizační schopnosti.
  • Výhodou jsou zkušenosti s vedením a řešením projektů a znalost dalšího světového jazyka.

• Práci v instituci, která získala ocenění HR Excellence in Research Award udělované Evropskou komisí.
  • Prostor pro osobní i profesní růst s významným podílem vlastní seberealizace a vysokou mírou samostatnosti.
  • Dotované stravování v menze, Ticket Restaurant® Card.
  • 6 týdnů dovolené pro neakademické pozice.
  • Mobilní tarif.
  • Příspěvek na penzijní pojištění.
  • MultiSport karta.

Předpokládaný nástup: od 1. 8. 2019

Uzávěrka přihlášek je 5. 7. 2019

Přihlášky doložené strukturovaným životopisem s údaji o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, týkajících se požadovaných činností, motivačním dopisem, dokladem o nejvyšším dosaženém vzdělání, přijímá elektronicky Oddělení personální a sociální, rektorát Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, a to do 5. 7. 2019.

prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D., v. r.

Rektorka MENDELU

Za správnost: JUDr. Lenka Povolná, vedoucí Oddělení personálního a sociálního MENDELU

Na vědomí: Rektorka, B

Ředitel/Ředitelka Odboru botanické zahrady a arboreta (úvazek 1,0)