Epilog show ohňostrojů je věnován brněnským univerzitám

28. 5. 2019
Ohňostrojem na počest jubilujících brněnských univerzit včetně Mendelovy vyvrcholí 15. června letošní přehlídka Ignis Brunensis. Program oblíbené akce dnes s podrobnostmi zveřejnili její organizátoři. Finální nesoutěžní ohňostroj jeho tvůrci odpálí na hradě Špilberk a ponese název Gaudeaumus igitur, tedy v latinském překladu „radujme se tedy". Známá píseň je neoficiální studentskou hymnou.

Součástí hudebního doprovodu ohňostroje budou rektorské fanfáry tří jubilujících univerzit. Kromě Mendelovy ještě Masarykovy a Vysokého učení technického. Část ohňostroje bude laděná směrem ke genetice, konkrétně „ke šlechtění okrasných rostlin, tentokráte těch, co kvetou v noci a rozvíjí se na nebi,“ uvedli tvůrci IGNIS BRUNENSIS Teamu pod vedením společnosti Flash Barrandov SFX.

Epilog festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis je nesoutěžní. Vyvrcholí jím hlavní den oslav sta let Mendelovy univerzity v Brně. Škola na 15. června chystá ve svém kampusu Sraz století a na sousedním stadionu Za Lužánkami MENDELU FEST, kde vystoupí například zpěvačka Aneta Langerová. „Hned po jejím koncertě se mohou návštěvníci festivalu a tedy i veřejnost přesunout do naší botanické zahrady a arboreta a ohňostroj, který začíná ve 22:30 hodin, sledovat přímo odsud,“ uvedl mluvčí MENDELU Filip Vrána.
Soutěžní ohňostroje se konají tradičně na Brněnské přehradě. Letos se akce účastní týmy z Portugalska, Filipín a Norska.

Bližší informace k festivalu ohňostrojů najdete zde.

K MENDELU FESTu zde.