Systémový knihovník/knihovnice - úvazek 1,0

24. 4. 2019 -

Prorektor pro tvůrčí činnost Mendelovy univerzity v Brně vyhlašuje výběrové řízení k obsazení místa na celoškolském pracovišti Ústavu vědecko-pedagogických informací a služeb.

Náplň práce:

• správa elektronických informačních zdrojů, tvorba statistických výstupů
  • správa vyhledávacího systému typu discovery service a linkovacího nástroje, správa repozitáře,
  • správa webových stránek Ústřední knihovny a Informačního centra,
  • podpora při formulaci a řešení problémů spojených s informačními systémy a hledání nových cest pro jejich řešení včetně hledání nových cest získávání a zpracovávání informací,
  • sledování nových informačních technologií pro zajištění a zlepšení komplexních knihovnicko-informačních služeb,
  • analýza uživatelských požadavků a návrh jejich řešení v oblasti úpravy software

• minimálně středoškolské vzdělání v oblasti informačních technologií, vysokoškolské vzdělání výhodou,
  • znalost webových technologií (HTML, CSS, JavaScript, XML), základní znalost administrace operačního systému Linux a Windows, základní znalost PHP, práce s WordPress, SQL, znalost knihovních procesů a standardů výhodou,
  • znalost angličtiny pro práci s dokumentací,
  • systémové a analytické myšlení, schopnost týmové spolupráce, pečlivost a spolehlivost,
  • komunikativnost a ochotu učit se novému.

• Práci v instituci, která získala ocenění HR Excellence in Research Award udělované  Evropskou komisí.
  • Multisport karta.
  • TicketRestaurant card.
  • 6 týdnů dovolené
  • Možnost podílet se na smysluplné práci.
  • Zázemí prestižní univerzity s tradicí od roku 1919.
  • Prostor pro osobní i profesní růst, významný podíl vlastní seberealizace a vysokou míru samostatnosti.
  • Elektronické stravenkyPříspěvek na stravování v menze.
  • Možnosti rekreace v univerzitních zařízeních.

Písemné přihlášky doložené strukturovaným životopisem s údaji o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech týkajících se požadovaných činností, dokladem o nejvyšším dosaženém vzdělání, přijímá Oddělení personální a sociální, Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, a to do 31. 5. 2019.

Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2019

Nástup: : 1. 8. 2019 nebo dle dohody