Odborný asistent (1,0) a asistent (0,3) pro Ústav dřevařských technologií - 2 pracovní pozice

12. 3. 2019 -

Děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně vyhlašuje výběrové řízení na obsazení míst akademických pracovníků pro Ústav dřevařských technologí - 2 pracovní místa.

Odborný asistent (úvazek 1,0)

Náplň práce:

• zajišťuje rozvoj poznávacích a tvůrčích schopností studentů studijních programů uskutečňovaných univerzitou (zejména v bakalářském a magisterském studijním programu Stavby na bázi dřeva),
  • vede cvičení, semináře a exkurze,
  • je pověřen vybranými přednáškami,
  • poskytuje konzultace, vede a oponuje seminární a závěrečné práce (bakalářské i magisterské),
  • řeší tvůrčím způsobem vědecké a výzkumné úkoly,
  • spolupodílí se na vědeckovýzkumné činnosti pracoviště,
  • výsledky své vědeckovýzkumné činnosti publikuje a sděluje odborné veřejnosti prostřednictvím publikací zejména v odborných a vědeckých časopisech a formou příspěvku na konferencích.

• VŠ vzdělání se zaměřením na pozemní stavitelství nebo stavby na bázi dřeva (titul Ph.D. nebo ekvivalent).
  • Znalost stavební problematiky pozemního stavitelství, případně konstrukcí pozemních staveb, znalost zákonů, vyhlášek, nařízení vlády a ČSN týkající se stavební problematiky v širších spojitostech, znalost konstrukce a provádění dřevěných staveb a staveb na bázi dřeva.
  • Schopnost vědecké práce v oblasti staveb na bázi dřeva.
  • Minimálně 6 letá vědecko-výzkumná činnost, případně akademická činnost na VŠ nebo alespoň 6 let praxe ve stavební sféře (projektant, stavbyvedoucí, statik apod.).
  • Předpoklad pro další vzdělávání se v oboru.
  • Stáž v zahraničí výhodou.
  • Schopnost vést výuku v AJ

Asistent (úvazek 0,3)

Náplň práce:

• zajišťuje rozvoj poznávacích a tvůrčích schopností studentů studijních programů uskutečňovaných univerzitou (zejména v bakalářském a magisterském studijním programu Dřevařství, Stavby na bázi dřeva, Tvorba a výroba nábytku),
  • vede cvičení, semináře a exkurze, je pověřen vybranými přednáškami, poskytuje konzultace,
  • vede a oponuje seminární a závěrečné práce (bakalářské i magisterské),
  • řeší tvůrčím způsobem vědecké a výzkumné úkoly,
  • spolupodílí se na vědeckovýzkumné činnosti pracoviště,
  • výsledky své vědeckovýzkumné činnosti publikuje a sděluje odborné veřejnosti prostřednictvím publikací zejména v odborných a vědeckých časopisech a formou příspěvku na konferencích.

• VŠ vzdělání se zaměřením na dřevařství, stavby na bázi dřeva nebo nábytkářství.
  • Znalost v problematice dřevařství, obrábění dřeva, CNC techniky, znalost a praktická zkušenost ovládání CNC techniky a znalost software pro CNC.
  • Schopnost vědecké práce v oblasti obrábění dřeva či CNC techniky.
  • Předpoklad pro další vzdělávání se v oboru.
  • Stáž v zahraničí výhodou.
  • Schopnost vést výuku v AJ.

• Práci v instituci, která získala ocenění HR Excellence in Research Award udělované  Evropskou komisí.
  • Možnost podílet se na smysluplné práci.
  • Předpoklad dalšího profesního růstu v akademickém prostředí.
  • Zázemí prestižní univerzity s tradicí od roku 1919.
  • Možnost vlastního rozvoje, seberealizace a uplatnění kreativity.
  • Práce je vhodná i pro absolventy.
  • Elektronické stravenky.
  • Příspěvek na stravování v menze.
  • Možnosti rekreace v univerzitních zařízeních.
  • 40 dnů dovolené.

Další informace:

• Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení.

Obecné požadavky:

• předpoklady pro týmovou i samostatnou práci,
  • aktivní znalost světového jazyka,
  • komunikační a organizační schopnosti,
  • odpovídající praxe i publikační činnost v příslušném oboru,
  • občanská bezúhonnost a zájem o pedagogickou a vědeckovýzkumnou práci na vysoké škole.
  • Výhodou je praxe na VŠ i provozní praxe.

Písemné přihlášky doložené strukturovaným životopisem, přehledem o dosavadní praxi, včetně dokladů o kvalifikaci je třeba doručit do 30 dnů od zveřejnění na Oddělení personální a sociální Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno.

Uzávěrka přihlášek je 11. 4. 2019

Nástup: : 1. 6. 2019, popř. dohodou.

prof. Dr. Ing. Libor Jankovský, v. r.

děkan LDF MENDELU

telefon +420 545 135 107 / fax +420 545 135 106

e-mail: jana.zouharova@mendelu.cz

Za správnost: Bc. Eva Sofková pověřena vedením Oddělení personálního a sociálního MENDELU