Akademický vědecko-výzkumný pracovník - Ústav nauky o dřevě

22. 11. 2018 -

Děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně vyhlašuje výběrové řízení k obsazení místa akademického pracovníka pro Ústav nauky o dřevě.

Náplň práce:

• samostatně a tvůrčím způsobem řeší složité vědecké, výzkumné a vývojové projekty,
  • provádí expertizní, posuzovatelskou, uměleckou a další tvůrčí činnost,
  • podílí se na vedení řešitelského týmu zaměstnanců,
  • výsledky své práce sděluje vědecké komunitě prostřednictvím publikací zejména v odborných a vědeckých časopisech, aktivní účastí na konferencích a seminářích, při respektování pravidel a zvyklostí rozvíjeného vědního oboru,
  • provádí pedagogickou činnost akademického pracovníka – odborného asistenta minimálně v rozsahu 20 % ze sjednaného úvazku.

• VŠ vzdělání se zaměřením na nauku o dřevě,
  • ukončené doktorské studium (titul Ph.D. nebo ekvivalent) v oblasti struktura dřeva, vlastnosti dřeva a tvorba dřeva,
  • nejméně dvouletá vědecko-výzkumná praxe na pozici post-doktorand,
  • publikační činnost v oblasti nauky o dřevě s ohledem na uvedená specifika, zejména ve vědeckých časopisech,
  • znalost technologie výroby trvalých mikroskopických preparátů pro účely monitoringu tvorby dřeva a lýka,
  • schopnost analyzovat mikroskopické preparáty, interpretace výsledků tvorby dřeva a lýka,
  • znalost software pro anatomické analýzy,
  • pracovní zkušenost z nejméně jedné střednědobé (min. 4 měsíce) stáže na zahraničním pracovišti,
  • schopnost vést výuku v AJ.

• Předpoklad dalšího profesního růstu v akademickém prostředí

Další informace:

• Jedná se o úvazek 1,0

Písemné přihlášky doložené profesním životopisem, přehledem o dosavadní praxi, dokladem o dosažené kvalifikaci, přehledem dosavadní publikační činnosti a kontaktů na spolupracující zahraniční pracoviště obdobného typu přijímá Oddělení personální a sociální Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, a to 21. 12. 2018.

Přílohy přihlášky zaslané v elektronické podobě se uchazečům, kteří nepostoupili do užšího výběru, případně nebyli v užším výběru vybráni k přijetí, se nevrací a budou skartovány.

Uzávěrka přihlášek je 21. 12. 2018

Předpokládaný nástup: 1. 1. 2019

prof. Dr. Ing. Libor Jankovský, v. r.

děkan Lesnické a dřevařské fakulty

O zaměstnance pečuje Oddělení řízení lidských zdrojů (OŘLZ) a Oddělení personální a sociální (PPO OK REK)

telefon +420 545 135 007

e-mail: jana.zouharova@mendelu.cz