Botanická zahrada hostila poprvé běžce

21. 9. 2018
Téměř 500 lidí se zúčastnilo sobotního prvního ročníku Běhu rektorky. Čekal na ně zhruba kilometrový okruh v malebném prostředí Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně. Ti, kteří se přihlásili do hlavního závodu, museli mezi vzácnými stromy a keři uběhnout 4 kilometry.

Nejrychlejším závodníkem byl student Josef Kudláček z Agronomické fakulty. Traťový rekord nastavil pro další ročníky na 13 minut 22 vteřin. Soutěž družstev vyhrál tým Provozně ekonomické fakulty Běžím za PEFku.

Výsledková listina závodu je zde.

„Běh představuje ideální sport, do kterého se může zapojit kdokoliv a kdekoliv, a vyčistit si tak hlavu od našich běžných starostí. Jedinečné prostředí Botanické zahrady a arboreta k tomu přímo vybízí,“ uvedla rektorka MENDELU Danuše Nerudová.

Závodu se zúčastnilo kromě rektorky také všech pět prorektorů. Nejlepším z nich byl prorektor Martin Klimánek, který v závodě prodal svoje zkušenosti orientačního běžce. „Dnešní den nebyl jen o závodění a fandění, ale hlavně o setkání s kolegy a kamarády. Věřím, že se z této akce stane tradice a budeme se potkávat i v příštích letech,“ dodala rektorka Danuše Nerudová.