Ovce - Školní zemědělský podnik ŽabčiceJsme prakticky zaměřená univerzita, takže až budeš stát ve dveřích s diplomem v ruce, na cestě do pracovního života tě nic nezaskočí. MENDELU vlastní přes 10 000 hektarů lesa, který spravuje náš Školní lesní podnik ve Křtinách. Práci na statku, kde ti společnost budou dělat především krávy a koně, si můžeš vyzkoušet na Školním zemědělském podniku v Žabčicích. Nejen pro budoucí zahradníky je praktickou výukovou pomůckou prostor Botanické zahrady a arboreta, který je součástí brněnského univerzitního kampusu. Robot A aby toho nebylo málo, další pozemky nabízející praktické možnosti výuky, máme v univerzitním areálu v Lednici. Květinové záhony, do dáli se táhnoucí vinohrady a blízkost Lednicko-valtického areálu, který je součástí světového a kulturního dědictví UNESCO, to je ráj na zemi, který ti dodá pocit permanentních prázdnin.

I v samotném univerzitním kampusu sázíme na praxi. Můžeš se tady naučit péct rohlíky, vařit pivo, nebo navrhovat a vyrábět nábytek. A to je jen špička ledovce. Studovat jen teoreticky nemá význam, nejlepší je si všechno vyzkoušet na vlastní kůži.

Rostliny Nábytek Makovka Víno