Sportovci získali dvaadvacet medailí na Českých akademických hrách

26. 6. 2018
Mendelova univerzita na letošních Českých akademických hrách bodovala. Sportovci z řad studentů nasbírali celkem dvaadvacet medailí - devět zlatých, devět stříbrných a čtyři bronzové.

Nejúspěšnějším sběratelem cenných kovů se stal plavec Jakub Tobiáš s celkovým počtem jedenácti medailí. Ostatní účastníky závodu za sebou nechal například v polohovém závodě na sto metrů nebo na čtyřstovce kraula.

V plavání univerzitu úspěšně reprezentovali i další plavci, a to jak v mužské, tak i ženské kategorii. V ostatních disciplínách se podařilo získat medaili například v kuželkách, karate nebo v atletice, konkrétně v běhu na patnáct a osm set metrů nebo skoku dalekém. Z týmových sportů se probojovali na druhé místo volejbalisté, kteří se zasloužili o historický úspěch univerzity.

České akademické hry jsou pravidelnou studentskou multisportovní soutěží, her se mohou zúčastnit studenti vysokých a vyšších odborných škol České republiky. Od svého založení se v organizaci střídají největší vysokoškolská centra republiky, přičemž letošní ročník hostila Fakulta sportovních studií Masarykovy Univerzity. V termínu od 17.6. do 22.6. se sportovci utkali v celkem sedmadvaceti sportech. V Brně se tak na bojištích v různé podobě vystřídalo přibližně dva tisíce studentů z téměř padesáti vysokých a vyšších odborných škol.