Mendelova univerzita v Olympijském parku v Brně

15. 2. 2018
Mendelovu univerzitu najdete od 9. února do 25. února v Olympijském parku v Pavilonu Z na Brněnském výstavišti. Na univerzitním stánku si mohou návštěvníci vyzkoušet veslování, na hlavním podiu Mendelova univerzita předvede exhibice v Tchai Chi, Krav Maga, a kurzy první pomoci. Program zajišťuje Centrum sportovních aktivit Mendelovy univerzity v Brně.

Mendelova univerzita se účastní jako jediná univerzita Olympijského festivalu, který letos poprvé zavítal do Brna. Jde o unikátní projekt, který přenáší atmosféru zimních olympijských her do Brna. Kruhový pavilon Z a přilehlé okolí se prvním dnem olympiády proměnil v obří sportoviště a místo k fandění. Návštěvníci si zde vyzkouší různé zimní sporty například hokej, curling, skoky na lyžích na mobilním skokanském můstku nebo třeba bruslení.