Nositelka Nobelovy ceny na Mendelově univerzitě v Brně

20. 2. 2017
3. 3. 2017 navštíví MENDELU nositelka Nobelovy ceny za chemii Ada E. Yonath, a při té příležitosti jí bude udělen čestný doktorát.

Na slavnostním zasedání Vědecké rady Mendelovy univerzity v Brně bude udělena čestná vědecká hodnost doctor honoris causa Prof. Adě E. Yonath, PhD, mezinárodně uznávané odbornici v oblasti strukturální biologie a nositelce Nobelovy ceny za chemii v roce 2009, a to za objasnění struktury a funkce ribozomu.

Prof. Ada E. Yonath, PhD v současnosti působí na Weizman Institute of Science a je jednou ze čtyř žen a jedinou žijící ženou, která obdržela Nobelovu cenu za chemii. Toto ocenění získala za objasnění struktury a funkce ribozomu.

Promoce se bude konat v pátek 3. března 2017 v 13:00 hod. v aule Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, I. poschodí V případě, že byste se chtěli této jedinečné události zúčastnit, tak se prosím dostavte na místo konání ve společenském oblečení nejpozději ve 12:45.