Velká výstava orchidejí s motýly

10. 1. 2017
Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně – Černých Polích, ul. Tř. Generála Píky 1, pořádá unikátní akci ve dnech 3. – 20. března 2017 , 10 – 18h.

Zveme všechny příznivce a obdivovatele hmyzu a tropických rostlin do hlavní části skleníku Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně. Oko návštěvníka pohladí barevné kvetoucí druhy orchidejí a tilandsií, avšak největší ozdobou při prohlídce budou živé druhy poletujících tropických motýlů Morpho, Heliconius, Caligo a jiné. Ve výstavní hale správní budovy na vás čeká orchidejová expozice s vodní kaskádou, doplněna o ukázky živého hmyzu. Zúčastnit se můžete promítání dokumentárního filmu o fauně a flóře Indonésie. Akce je doplněna o prodej tropických rostlin a sukulentů.

VSTUP:  hlavní vchod Botanické zahrady a arboreta MENDELU v Brně, Tř. Generála Píky 1 (zast.tram.č.9 a 11 – Bieblova), www.mendelu.cz/arboretum

Mediálními partnery akce jsou: Český rozhlas Brno