Pracovníci MENDELU vystoupili v pořadu Souvislosti Jana Pokorného

26. 11. 2016
V pořadu Souvislosti Jana Pokorného vysoupil hydrolog a vysokoškolský profesor Jakub Hruška, akademický pracovník MENDELU a předseda Ekologické komise ČMMJ Petr Marada a novináři zabývajících se zemědělstvím a ekologií Petr Havel a Čestmír Klos

V pořadu se moderátor Jan Pokorný ptal hydrologa a vysokoškolského profesora Jakuba Hrušky, akademického pracovníka MENDELU a předsedy Ekologické komise ČMMJ Petra Marady a novinářů zabývajících se zemědělstvím a ekologií Petra Havla a Čestmíra Klose na otázky:

Proč tak bezohledně drancujeme vlastní krajinu, potlačujeme její různorodost a pěstujeme především průmyslové plodiny? V jakém stavu zanecháme přírodu v Česku příštím generacím? Proč u nás nemůžeme mít krajinu jako v sousedním Rakousku nebo Německu? Proč ničíme diversitu přírody a nechápeme její kulturní význam?

Celý pořad si můžete pustit zde:

Přehraj