Noc vědců na MENDELU opět probudila velký zájem

25. 9. 2015
Letošní Noc vědců se konala v pátek 25. 9. 2015 a účastnila se jí i Mendelova univerzita v Brně. Bezmála tisícovce návštěvníků představila svůj program tradičně přímo v kampusu univerzity, budovu Q osvítila výstava světel studentů Ústavu nábytku, designu a umění LDF a chybět nemohly ani zpřístupněné laboratoře, jako například laboratoře Ústavu biochemie, či virtuální těžba dřeva, nebo eye trackingová laboratoř. Lidé navštěvovali expozice do až poslední chvíle před skončením.

Téma letošní Noci vědců, světlo, bylo vybráno ku příležitosti Mezinárodního roku světla vyhlášeným OSN. Noc vědců má tradičně  za úkol zábavnou formou informovat a vzdělávat veřejnost v oblasti vědy a to na stovkách míst po celé Evropě.

Více informací na www.noc-vedcu.cz