MENDELU obnovila bilaterální smlouvu s Kyjevskou univerzitou

20. 7. 2015
Zástupci Národní univerzity Tarase Ševčenka v Kyjevě navštívili 1. července 2015 Mendelovu univerzitu v Brně za účelem obnovení bilaterální smlouvy a jednání ohledně společných projektů a zefektivnění vzájemné spolupráce.

Po jednání s rektorem Ladislavem Havlem, prorektorem pro pedagogiku a představitelem oddělení mezinárodních vztahů a internacionalizace delegace navštívila Ústav chemie a biochemie, kde obdivovala vybavení laboratoří i probíhající výzkum. V Ústavu technologie potravin si mohli prohlédnout pekárny i výrobu salámů a ochutnat pivo z minipivovaru, které porovnali s dalšími brněnskými pivovary Starobrno a Pegas. Dále delegace obdivovala arboretum a sbírku vozů a trojí Ústavu techniky a automobilové dopravy, nechyběla ani prohlídka města Brna.