<< <  Srpen 2017  > >>

prvaci.mendelu.cz

Seznam realizovaných akcí na MENDELU

Jedlé květy

V rámci praktického semináře se naučíte poznávat květiny, které se stále častěji stávají jedlou ozdobou pokrmů na našich talířích. Přijďte navštívit 22. 7. 2017 od 10:00 areál Tematických zahrad - Labyrint přírody a ráj zahrad Zahradnické fakulty MENDELU se sídlem v Lednici a ochutnejte je s námi!

Letní škola pro čínské studenty

Trojtýždňová letná škola pre študentov čínskych univerzit, väčšina z nich z našich partnerských univerzít (napr. Zhejiang Wanli University). Každý týždeň dopoledne pondelok-štvrtok budú študenti na hodinách na Mendelu, zvyšok času bude strávený na exkurziách v Brne, Prahe, Viedni, Budapešti a Bratislave.

svatba

VÝSTAVA - ATELIÉR ZAKA III

Závěrečné vystavení elaborátů - panelů A1, které vznikly v rámci výuky předmětu Ateliér ZAKA III. Jedná se o výstupy 3. ročníku oboru Zahradní a krajinářská architektura (Bc.).

Výstava studentských semestrálních prací

Výstava nejlepších semestrálních ateliérových prací v oblasti designu nábytku. Výstava se koná v Moravské galerii v Brně.

Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad je pravidelně se opakující událostí evropského významu, jejíž tradice vznikla v Anglii a rozšířila se po celé Evropě. V rámci víkendu se otevírají veřejnosti i zcela nepřístupné zahrady nebo jsou stávající zahrady prezentovány novou formou. Obvyklé jsou komentované prohlídky o historii, současném stavu i budoucích záměrech rozvoje zahrad, doplněné dalším doprovodným programem. Ví ce informací je možné nalézt na stánkách akce...

Ekologické způsoby hospodaření

Alternativní směry zahradnické produkce zeleniny jsou v dnešní době trendem. Co je jejich předností a jak začít ekologicky hospodařit na své vlastní zahradě? To se dozvíte na semináři s praktickými ukázkami pěstování zeleniny s ohledem na výživu, závlahu, hnojení a využití smíšených kultur. Na Vaši návštěvu se těší Ústav zelinářství a květinářství Zahradnické fakulty MENDELU.

Pěstování rostlin v nádobách - seminář s praktickou ukázkou

Ústav biotechniky zeleně Zahradnické fakulty MENDELU  Vás zve na praktický seminář, v rámci kterého se seznámíte se současnými trendy v použití nádobových rostlin, s možnostmi využití neobvyklého sortimentu a různých pěstebních substrátů. Dozvíte se mnoho praktických rad i jak předcházet nejčastějším  chybám.

Soukromé společenské posezení

Landart

Výstava studentských prací  studentů 1. ročníku  studijního bakalářského programu Nábytek, Fakulty lesnické a dřevařské , Mendelovy univerzity v Brně. Vystavované studentské práce jsou výstupem předmětů - Základy techniky tvorby a Výtvarná výchova.