Seznam realizovaných akcí na MENDELU

Týden otevřených dveří

Univerzitní kampus se radikálně v průběhu staletí změnil a změnil se i život na univerzitě. V průběhu těchto dnů se prostory univerzity otevřou veřejnosti, aby se tak staly místem setkání a vzpomínek. Potkat dávné přátele nebo vyučující, na které pamatujeme ze studijních let, bude pro absolventy jedinečným zážitkem. Program bude připraven i pro zaměstnance, a v průběhu týdne i pro střední školy.

Výstava insignií v Brně

Akademické insignie patří neodmyslitelně k naší historii i současnosti. Výročí 100 let je vzácná příležitost, kdy symboly užívané univerzitou při imatrikulacích i promocích, ukážeme zblízka veřejnosti.

Konference RaOP 2019

Zveme na 10. ročník konference RaOP 2019 - 13. až 15.5.2019 ve Křtinách; více info na http://www.utok.cz/node/308 (na WoS i SCOPUS)

Proteomics from discovery to function

SAVE THE DATE. The next 13th of May (Monday), MENDEL UNIVERSITY IN BRNO (Czech Republic) in collaboration with SPANISH EMBASSY IN CZECH REPUBLIC has the pleasure of inviting you to the conference on PROTEOMICS FROM DISCOVERY TO FUNCTION. We will have the honour of listening to two prestigious Spanish scientists, Dr J. I. Casal and Dr. J.A. Gavira, who are experts in Cancer Proteomic and Crystallography, respectively.

Majáles – zóna 100 let

Studentská léta patří pro každého z nás k nejradostnějším. Ti současní studenti zažijí stoleté výročí, prožijí tak významný milník dějin univerzity a tlumočit budou tohle sdělení i v rámci studentských oslav na Majálesu.

Oslava 60. narozenin

Studentská konference Projektcon 2019

Zveme Vás na 3. ročník konference Projektcon, která je pořádaná studenty posledního ročníku magisterského studia se zaměřením na projektové řízení. Letošním tématem budou start-upy: “Od nápadu k úspěšnému projektu”. Na konferenci vystoupí vybraní řečníci z oboru, součástí budou workshopy a zajištěné občerstvení.

Křest šaliny

Křest symbolicky proběhne v den, kdy má svátek Řehoř neboli Gregor, tato podoba jména se ale častěji objevuje v zahraničí. Studentská akce bude široké veřejnosti v tramvaji jezdící po městě připomínat příběh Gregora Johanna Mendela, zakladatele genetiky, jehož jméno nese naše univerzita v názvu. Zároveň budou studenti při průjezdu městem připomínat nadcházející oslavy 100 let Mendelovy univerzity.

Promítání filmu o mléku s následnou odbornou diskusí

Kurz Výroba cukrářských produktů

Výroba moderních cukrářských výrobků: muffiny, cupcake, cheesecake. Postupy, kvalita, podstata pečení. Info www.icv.mendelu.cz