<< <  Červen 2017  > >>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

 

prvaci.mendelu.cz

Seznam realizovaných akcí na MENDELU

 

Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad je pravidelně se opakující událostí evropského významu, jejíž tradice vznikla v Anglii a rozšířila se po celé Evropě. V rámci víkendu se otevírají veřejnosti i zcela nepřístupné zahrady nebo jsou stávající zahrady prezentovány novou formou. Obvyklé jsou komentované prohlídky o historii, současném stavu i budoucích záměrech rozvoje zahrad, doplněné dalším doprovodným programem. Ví ce informací je možné nalézt na stánkách akce...


Ekologické způsoby hospodaření

Alternativní směry zahradnické produkce zeleniny jsou v dnešní době trendem. Co je jejich předností a jak začít ekologicky hospodařit na své vlastní zahradě? To se dozvíte na semináři s praktickými ukázkami pěstování zeleniny s ohledem na výživu, závlahu, hnojení a využití smíšených kultur. Na Vaši návštěvu se těší Ústav zelinářství a květinářství Zahradnické fakulty MENDELU.


Pěstování rostlin v nádobách - seminář s praktickou ukázkou

Ústav biotechniky zeleně Zahradnické fakulty MENDELU  Vás zve na praktický seminář, v rámci kterého se seznámíte se současnými trendy v použití nádobových rostlin, s možnostmi využití neobvyklého sortimentu a různých pěstebních substrátů. Dozvíte se mnoho praktických rad i jak předcházet nejčastějším  chybám.


Soukromé společenské posezení


Landart

Výstava studentských prací  studentů 1. ročníku  studijního bakalářského programu Nábytek, Fakulty lesnické a dřevařské , Mendelovy univerzity v Brně. Vystavované studentské práce jsou výstupem předmětů - Základy techniky tvorby a Výtvarná výchova.


Land Art 2017, 12. Výstava studenský prací

Studenti v rámci předmětu Základy techniky tvorby a Výtvarná výchova vyrobí exponáty do Botanické zahrady a arboreta. Letošní výstava je na téma "Sláma". Exponáty budou vystaveny 14 dní. Na vernisáž v roce 2016 přišlo 300 návštěvníků. Jedná se o 12. ročník uvedené výstavy.


Workshop "Návrat ke kořenům"

Teoretická část a praktické ukázky ve vinici. Úzké spony - terroir, ošetření keře a půdní práce.


Kurz matematiky k přijímacím zkouškám na LDF

Intenzívní opakovací kurz zaměřený na přijímací zkoušky z matematiky na LDF MENDELU.


IRIS 2017

26.-29.5.2017 Výstava kosatců v Botanické zahradě a arboretu MENDELU.


Konference "Veřejné zakázky a PPP projekty"

Dne 25. 5. - 26. 5. 2017 se koná 11. ročník odborné a vědecké mezinárodní konference Veřejné zakázky a PPP projekty se zaměřením na první zkušenosti s aplikací zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, který vychází z nové generace zadávacích směrnic EU. Příspěvky na konferenci a účast je možné realizovat v termínu do 23. 5. 2017 na email: verejne.zakazky@pef.mendelu.czvíce informací na http://vz.pef.mendelu.cz.