Seznam realizovaných akcí na MENDELU

 

Ceny rektorky

Ceny rektora jsou udělovány od roku 2019 za významné a mimořádné výsledky nebo přínos studentů a zaměstnanců Mendelovy univerzity v Brně.

Univerzita ceny uděluje každý kalendářní rok, a to v následujících kategoriích:


Zaškolovák

Nezapomenutelná čtyřdenní seznamovací akce Zaškolovák MENDELU na Vranovské přehradě.


Dračí lodě

V loňském roce jsme společně s Masarykovou univerzitou, která slavila stejně jako my 100 let od svého založení, pořádali Exhibiční závod osmiveslic. Letos na tuto akci symbolicky navážeme, a to závodem vedení obou univerzit na dračích lodích. Je to opět jedinečná příležitost, jak se mohou rektoři i prorektoři obou univerzit setkat a poměřit přátelsky své síly při neformální sportovní příležitosti.


Otevírání pěšiny Karla Morávka

Obnovená pěšina Karla Morávka bude znovu slavnostně otevřena, na nové naučné stezce vytvořené Lesnickou a dřevařskou fakultou se návštěvníci dozvědí, jakým způsobem les funguje a jak se v něm správně hospodaří.


Výstava kosatců IRIS 2020

Jednou z tradičních každoročních výstav naší zahrady jsou velkokvěté kosatce. Velmi dobře známé trvalky, které tvoří poměrně velkou skupinu druhů s velkým množstvím kultivarů.


Brněnský Majáles

17. ročník největší studentské akce pořádané už tradičně od studentů pro studenty! Těšit se můžeš na majálesový průvod, volbu krále a královny Majálesu, spoustu hudby a řadu dalších aktivit. Aktuální program a další informace najdeš na webu brno.majales.cz.


TECHAGRO

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. V roce 2020 bude tento veletrh zaměřen na rostlinnou výrobu, počítá se se specializovanými halami. Každý ročník veletrhu TECHAGRO je prezentací trendů v zemědělství - digitálních technologií, precizního zemědělství, chytrého zemědělství nebo využití navigačních systémů.

https://m.bvv.cz/techagro/


Kariérní den - zrušeno

Na základě rozhodnutí rektorky Mendelovy univerzity v Brně se odkládá termín konání Kariérního dne 2020, který je plánován na středu 18. 3. 2020, na neurčito.
Toto rozhodnutí reaguje na aktuální situaci rozšíření koronaviru do České republiky, kdy v rámci souboru preventivních opatření na MENDELU je nutno omezit veškeré akce, kde se shromažďují větší skupiny osob.

Proč zajít na Kariérní den? Protože vás posune vpřed, ať začínáte studovat nebo máte...


Kvetoucí orchideje - zrušeno

Na základě rozhodnuti rektorky Mendelovy univerzity v Brně se výstava Kvetoucí orchideje ruší. Toto rozhodnutí reaguje na aktuální rozšíření koronaviru v České republice. V rámci preventivních opatření na MENDELU je nutno omezit veškeré akce, kde se shromažďuje větší množství osob.

Kromě velké výstavy orchidejí, kterou pořádáme pouze jednou za několik let, se dveře skleníků pro návštěvníky  otevírají v rámci tematických víkendů. V rámci těchto...


Reprezentační ples Mendelovy univerzity v Brně

Reprezentační ples Mendelovy univerzity v Brně se koná 28. 2. 2020 od 19:00 v Besedním domě (Komenského náměstí 8).


Aktuálně k COVID-19

Průvodce prváka

SPORT NA MENDELU