Seznam realizovaných akcí na MENDELU

Studentský ples

Závěrečná slavnostní tečka za kulatým výročím univerzity. Akce plná elegance, noblesy, společenská událost roku. Všichni se setkáme na závěr oslav na parketu ve víru tance a připijeme na to, aby univerzita nadále vzkvétala i další stovky let.

Pozvánka na 10. ročník mezinárodní konference Region v rozvoji společnosti RESPO 2019

Dovolujeme si Vás pozvat již na 10. ročník mezinárodní konference Region v rozvoji společnosti (RESPO 2019). Konference se uskuteční ve dnech 10. a 11. října 2019 na půdě Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně. Konference je zaměřena na sdílení poznatků z ekonomické, sociální, demografické, geografické a environmentální dimenze regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

Exhibiční závod osmiveslic

U příležitosti stého výročí univerzity bude obnovena na MENDELU tradice veslování, typického univerzitního sportu. Zároveň bude touto akcí posílen i vztah s ostatními univerzitami. Závody samotné budou součástí celodenního zábavného eventu, na který zveme všechny ty, co chtějí přijít podpořit sportovce, nebo se jen pobavit.

Aleš Venhoda: Výstava obrazů

U příležitosti stého výročí založení Mendelovy univerzity v Brně vás srdečně zveme na výstavu obrazů známého českého malíře krajiny a absolventa MENDELU Aleše Venhody.

Konference 70 let výuky rybářství na Mendelově univerzitě v Brně

Setkání absolventů spojené s konáním konference 70 let výuky rybářství na Mendelově univerzitě v Brně

Konference celoživotního vzdělávání ICOLLE 2019

Institut celoživotního vzdělávání MENDELU zve na 11. ročník mezinárodní vědecké konference ICOLLE 2019. Hlavním tématem konference bude "Udržitelnost ve vzdělávání - minulost, současnost a budoucnost.

5. mezinárodní vědecká konference FORTECHENVI 2019

5. mezinárodní konference FORTECHENVI 2019, pořádaná ústavem techniky LDF, se uskuteční ve dnech 9. - 12. 9. 2019 v areálu MENDELU.

Dožínky

Zemědělský svátek, který je ve slovanské lidové kultuře tradičně spojený s ukončením sklizně na konci žní. I my symbolicky oslavíme úrodu, která v letošním roce vyrostla na našich polích a dalších pozemcích.

Výstava květinových vazeb a designu nábytku (Lednice)

Když se řekne univerzita, každý si představí školní budovu a samou teorii. Když se řekne Mendelova univerzita, znamená to ale mnohem víc. Například špičkové designérské kousky nábytku nebo úchvatné květinové vazby. Tvorba studentů bude v Lednici představena široké veřejnosti, a tedy i turistům, kteří na místo zavítají obdivovat krásy Lednicko-valtického areálu.