Seznam realizovaných akcí na MENDELU

Pozvánka na 10. ročník mezinárodní konference Region v rozvoji společnosti RESPO 2019

Dovolujeme si Vás pozvat již na 10. ročník mezinárodní konference Region v rozvoji společnosti (RESPO 2019). Konference se uskuteční ve dnech 10. a 11. října 2019 na půdě Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně. Konference je zaměřena na sdílení poznatků z ekonomické, sociální, demografické, geografické a environmentální dimenze regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

Exhibiční závod osmiveslic

U příležitosti stého výročí univerzity bude obnovena na MENDELU tradice veslování, typického univerzitního sportu. Zároveň bude touto akcí posílen i vztah s ostatními univerzitami. Závody samotné budou součástí celodenního zábavného eventu, na který zveme všechny ty, co chtějí přijít podpořit sportovce, nebo se jen pobavit.

Konference 70 let výuky rybářství na Mendelově univerzitě v Brně

Setkání absolventů spojené s konáním konference 70 let výuky rybářství na Mendelově univerzitě v Brně

Konference celoživotního vzdělávání ICOLLE 2019

Institut celoživotního vzdělávání MENDELU zve na 11. ročník mezinárodní vědecké konference ICOLLE 2019. Hlavním tématem konference bude "Udržitelnost ve vzdělávání - minulost, současnost a budoucnost.

5. mezinárodní vědecká konference FORTECHENVI 2019

5. mezinárodní konference FORTECHENVI 2019, pořádaná ústavem techniky LDF, se uskuteční ve dnech 9. - 12. 9. 2019 v areálu MENDELU.

Dožínky

Zemědělský svátek, který je ve slovanské lidové kultuře tradičně spojený s ukončením sklizně na konci žní. I my symbolicky oslavíme úrodu, která v letošním roce vyrostla na našich polích a dalších pozemcích.

Výstava květinových vazeb a designu nábytku (Lednice)

Když se řekne univerzita, každý si představí školní budovu a samou teorii. Když se řekne Mendelova univerzita, znamená to ale mnohem víc. Například špičkové designérské kousky nábytku nebo úchvatné květinové vazby. Tvorba studentů bude v Lednici představena široké veřejnosti, a tedy i turistům, kteří na místo zavítají obdivovat krásy Lednicko-valtického areálu.

Týden otevřených dveří

Univerzitní kampus se radikálně v průběhu staletí změnil a změnil se i život na univerzitě. V průběhu těchto dnů se prostory univerzity otevřou veřejnosti, aby se tak staly místem setkání a vzpomínek. Potkat dávné přátele nebo vyučující, na které pamatujeme ze studijních let, bude pro absolventy jedinečným zážitkem. Program bude připraven i pro zaměstnance, a v průběhu týdne i pro střední školy.

Výstava insignií v Brně

Akademické insignie patří neodmyslitelně k naší historii i současnosti. Výročí 100 let je vzácná příležitost, kdy symboly užívané univerzitou při imatrikulacích i promocích, ukážeme zblízka veřejnosti.