Kalendář akcí

 

Reprezentační ples Mendelovy univerzity v Brně

28. 2. 2020

Reprezentační ples Mendelovy univerzity v Brně se koná 28. 2. 2020 od 19:00 v Besedním domě (Komenského náměstí 8).


Kvetoucí orchideje

7. 3. 2020 - 9. 3. 2020

Kromě velké výstavy orchidejí, kterou pořádáme pouze jednou za několik let, se dveře skleníků pro návštěvníky otevírají v rámci tematických víkendů. V rámci těchto dnů si mohou návštěvníci prohlédnout právě kvetoucí rostliny orchidejí, uspořádané do působivých skupin v prostorách skleníků. Akce v obou termínech bude tradičně doplněna o prodej orchidejí firmy Terra Koruna a prodejní výstavku sukulentů pana Honce umístěnou v učebně S 127.


Science slam

12. 3. 2020

Unikátní formát popularizace vědy, v rámci kterého vědci mluví o sobě a své práci jednoduše a zábavně. Účastníci mezi sebou soutěží o přízeň diváků a snaží se získat jejich hlasy jednoduchou myšlenkou, nadšením pro vědu, originalitou a zábavným zpracováním projevu. Výzkumníci se na chvíli stávají herci a v krátkém čase publiku zprostředkovávají to nejzajímavější ze svého výzkumu. Cílem představení je především pobavit, informovat a ukázat...


Kariérní den

18. 3. 2020

Proč zajít na Kariérní den? Protože vás posune vpřed, ať začínáte studovat nebo máte těsně před státnicemi. Zjistíte, které firmy mají zájem o studenty a absolventy MENDELU a jaké pracovní příležitosti, praxe, stáže, nebo trainee programy Vám nabízejí. Zjistíte, jaké jsou požadavky kladené na výkon vámi preferované práce, a navážete kontakt se zástupci společností, ve kterých by Vás lákalo pracovat. Objevíte možnosti spolupráce na bakalářských a...


Otevírání pěšiny Karla Morávka

27. 3. 2020

Obnovená pěšina Karla Morávka bude znovu slavnostně otevřena, na nové naučné stezce vytvořené Lesnickou a dřevařskou fakultou se návštěvníci dozvědí, jakým způsobem les funguje a jak se v něm správně hospodaří.


TECHAGRO

31. 3. 2020 - 4. 4. 2020

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. V roce 2020 bude tento veletrh zaměřen na rostlinnou výrobu, počítá se se specializovanými halami. Každý ročník veletrhu TECHAGRO je prezentací trendů v zemědělství - digitálních technologií, precizního zemědělství, chytrého zemědělství nebo využití navigačních systémů.

https://m.bvv.cz/techagro/


Brněnský Majáles

1. 5. 2020

17. ročník největší studentské akce pořádané už tradičně od studentů pro studenty! Těšit se můžeš na majálesový průvod, volbu krále a královny Majálesu, spoustu hudby a řadu dalších aktivit. Aktuální program a další informace najdeš na webu brno.majales.cz.


Výstava kosatců IRIS 2020

22. 5. 2020 - 25. 5. 2020

Jednou z tradičních každoročních výstav naší zahrady jsou velkokvěté kosatce. Velmi dobře známé trvalky, které tvoří poměrně velkou skupinu druhů s velkým množstvím kultivarů.


Dračí lodě

17. 6. 2020

V loňském roce jsme společně s Masarykovou univerzitou, která slavila stejně jako my 100 let od svého založení, pořádali Exhibiční závod osmiveslic. Letos na tuto akci symbolicky navážeme, a to závodem vedení obou univerzit na dračích lodích. Je to opět jedinečná příležitost, jak se mohou rektoři i prorektoři obou univerzit setkat a poměřit přátelsky své síly při neformální sportovní příležitosti.


Země Živitelka

27. 8. 2020 - 1. 9. 2020

Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Agrosalon propaguje i české potraviny. Země živitelka nabízí návštěvníkům nejširší nabídku  zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství...


seznam realizovanych akcí


Studuj MENDELU