Kalendář akcí

 

TECHAGRO

31. 3. 2020 - 4. 4. 2020

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. V roce 2020 bude tento veletrh zaměřen na rostlinnou výrobu, počítá se se specializovanými halami. Každý ročník veletrhu TECHAGRO je prezentací trendů v zemědělství - digitálních technologií, precizního zemědělství, chytrého zemědělství nebo využití navigačních systémů.

https://m.bvv.cz/techagro/


Brněnský Majáles

1. 5. 2020

17. ročník největší studentské akce pořádané už tradičně od studentů pro studenty! Těšit se můžeš na majálesový průvod, volbu krále a královny Majálesu, spoustu hudby a řadu dalších aktivit. Aktuální program a další informace najdeš na webu brno.majales.cz.


Výstava kosatců IRIS 2020

22. 5. 2020 - 25. 5. 2020

Jednou z tradičních každoročních výstav naší zahrady jsou velkokvěté kosatce. Velmi dobře známé trvalky, které tvoří poměrně velkou skupinu druhů s velkým množstvím kultivarů.


Otevírání pěšiny Karla Morávka

1. 6. 2020 - 30. 6. 2020

Obnovená pěšina Karla Morávka bude znovu slavnostně otevřena, na nové naučné stezce vytvořené Lesnickou a dřevařskou fakultou se návštěvníci dozvědí, jakým způsobem les funguje a jak se v něm správně hospodaří.


Dračí lodě

17. 6. 2020

V loňském roce jsme společně s Masarykovou univerzitou, která slavila stejně jako my 100 let od svého založení, pořádali Exhibiční závod osmiveslic. Letos na tuto akci symbolicky navážeme, a to závodem vedení obou univerzit na dračích lodích. Je to opět jedinečná příležitost, jak se mohou rektoři i prorektoři obou univerzit setkat a poměřit přátelsky své síly při neformální sportovní příležitosti.


Země Živitelka

27. 8. 2020 - 1. 9. 2020

Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Agrosalon propaguje i české potraviny. Země živitelka nabízí návštěvníkům nejširší nabídku  zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství...


Science slam

1. 9. 2020 - 31. 10. 2020

Unikátní formát popularizace vědy, v rámci kterého vědci mluví o sobě a své práci jednoduše a zábavně. Účastníci mezi sebou soutěží o přízeň diváků a snaží se získat jejich hlasy jednoduchou myšlenkou, nadšením pro vědu, originalitou a zábavným zpracováním projevu. Výzkumníci se na chvíli stávají herci a v krátkém čase publiku zprostředkovávají to nejzajímavější ze svého výzkumu. Cílem představení je především pobavit, informovat a ukázat...


Běh rektorky

19. 9. 2020

Běh rektorky je akce pro zaměstnance i studenty univerzity. Jedinečná trať, skvělá atmosféra a výborné zázemí - to jsou tři hlavní důvody, proč byste si letošní ročník Běhu rektorky rozhodně neměli nechat ujít. Loni se akce zúčastnilo na 400 závodníků všech věkových kategorií. Přihlaste se i Vy!

www.behrektorky.mendelu.cz    


Noc vědců

25. 9. 2020

Noc vědců, to je 7 hodin chytré zábavy! Je to celorepubliková vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět.


Gaudeamus Bratislava

6. 10. 2020 - 8. 10. 2020

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání, kde se za námi můžete zastavit na našem stánku. Poradíme vám při výběru vašeho vysněného oboru, zodpovíme vaše dotazy nebo si spolu prostě jen tak popovídáme.

Více informací najdete na www.gaudeamus.cz   


seznam realizovanych akcí


Studuj MENDELU