X. velikonoční výstava na Rybničním zámečku v Lednici

Akce

Srdečně Vás zveme na již tradiční jarní akci do slavnostně vyzdobených prostor Rybničního zámečku, kde se o letošních velikonočních svátcích uskuteční oblíbené, v pořadí již desáté, Velikonoční zastavení, konané v součinnosti rektorátu Mendelovy univerzity v Brně, Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a obce Lednice.

Instalace květin a floristických vazeb od lednických studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně v prostorách zámečku budou v tomto roce významně inspirovány modrotiskem a ponesou název „Jako kvítek modřence“.

Hlavní inspirací celé expozice je kolekce modrotisku, kterou vytvořily členky Výtvarné folklorní akademie Břeclav, pod vedením Dagmary Benešové. Hlavní lektorkou této akademie je lidová malérečka Marie Švirgová z Lanžhota, která  výstavu doplní ručně malovanými  mašlemi. Květinovou instalaci doplní také malované kraslice a drátovaná vajíčka se zápichy od členů spolků Baby z jamy (Týnec) a Veselé dozrávání (Valtice), jejichž členky rovněž obzvláštní výstavu praktickými ukázkami. Modré tóny výzdoby interiéru zámečku dále doplní výstava obrazů od autorky Mgr. Jiřiny Kulíškové.

Praktické ukázky:

Sobota, 31. 3. 2018, 13:00 – 16:00ukázky drátování, Anežka Jurinová, Milada Turzová (Veselé dozrávání),

Neděle 1. 4. 2018, 13:00 – 16:00ukázky tvoření malovaných vajíček, Božena Koubková, Petra Zugárková (Baby z jamy).

 

Zámeček bude přístupný veřejnosti od pátku 30. března od 13 do 17 hodin. Od soboty do pondělí 2. dubna 2018, od 9:00 do 17:00 hodin.

Zpříjemněte si nadcházející velikonoční svátky návštěvou romantického prostředí Rybničního zámečku, ve kterém bude pro každého připraveno drobné občerstvení.

Zahradnická fakulta

Mendelova univerzita v Brně

  • Ulice: Valtická 337
  • Město: Lednice
  • PSČ: 691 44
  • Stát: Česká republika

Studuj MENDELU